Place Name Team Number Time Gender Age Group
1 Howard Bristow Brighton AC 660 52:59 M M 40 to 49
2 Stephan Wenk Maidstone Harriers 620 53:29 M M Senior
3 Adrian Lowther Medway & Maidstone AC 361 55:18 M M Senior
4 Thomas Wright Bexley AC 647 55:52 M M Senior
5 Richard Newsome South Kent Harriers 432 55:55 M M 40 to 49
6 Sam Proctor Dartford Roadrunners 481 56:08 M M Senior
7 Simon Jones Canterbury Harriers 677 56:18 M M 40 to 49
8 Stephen Hodges Cambridge Harriers 268 56:57 M M Senior
9 Steve Hobbs Victoria Park Harriers and Tower Hamlets AC 266 57:49 M M 40 to 49
10 Mark Wilkins Medway & Maidstone AC 626 58:10 M M Senior
11 Phil Dickens Cambridge Harriers 143 58:40 M M Senior
12 James Turner Brighton AC 659 58:44 M M Senior
13 Terry Reeves Dartford Roadrunners 486 58:48 M M Senior
14 Alexander Jeffreys Alexander Jeffreys 311 58:50 M M Senior
15 David Weekes Folkestone RC 616 58:51 M M 50 to 59
16 James Macdonald Cambridge Harriers 364 58:53 M M Senior
17 Phil Hoyland Folkestone RC 296 58:57 M M Senior
18 Chris Fullerton Tipton Harriers 201 58:58 M M Senior
19 Craig Chapman Tunbridge Wells Harriers 92 59:08 M M 40 to 49
20 Barry Royden Medway & Maidstone AC 698 59:49 M M 40 to 49
21 Kevin Newman Folkestone RC 431 59:52 M M Senior
22 Terry Everest Tunbridge Wells Harriers 175 1:00:06 M M Senior
23 Ben Mcghee Deal tri 387 1:00:24 M M Senior
24 Paul Jones Istead and Ifield Harriers 322 1:00:59 M M Senior
25 Maria Heslop Paddock Wood AC 258 1:01:10 F F 45 to 54
26 Glenn Barden Croydon Harriers 37 1:01:11 M M Senior
27 Mike Jarvis Dartford Harriers 308 1:01:20 M M Senior
28 Gavin Kitchingham Orpington Road Runners 340 1:01:35 M M 40 to 49
29 Peter Rider Folkestone RC 491 1:01:49 M M 40 to 49
30 Edward Steele Tunbridge Wells Harriers 547 1:02:24 M M Senior
31 Adrian Perkins Maidstone Harriers 456 1:02:29 M M Senior
32 Allen Jones Medway & Maidstone AC 316 1:02:31 M M 40 to 49
33 Stephen Throssell Larkfield AC 577 1:02:36 M M 40 to 49
34 Martin Taylor Paddock Wood AC 571 1:02:37 M M 40 to 49
35 Daniel Green Ashford & District RRC 230 1:03:16 M M 40 to 49
36 Steve Cable Istead and Ifield Harriers 84 1:03:24 M M 50 to 59
37 Steve Jarvis Dartford Roadrunners 309 1:03:31 M M 40 to 49
38 Tina Oldershaw Paddock Wood AC 443 1:03:44 F F 45 to 54
39 Keir Rason Orpington Road Runners 673 1:03:53 M M 40 to 49
40 Lee Rogers Invicta East Kent 499 1:04:06 M M Senior
41 Michael Thomson Tunbridge Wells Harriers 575 1:04:12 M M 40 to 49
42 Lee Hardie 240 1:04:16 M M Senior
43 Kevin Williams Ashford AC 630 1:04:18 M M 50 to 59
44 Paul Moses Ashford & District RRC 418 1:04:19 M M 50 to 59
45 John Matthews 26.2 RRC 380 1:04:21 M M 40 to 49
46 Andrew Milne Sevenoaks AC 406 1:04:24 M M Senior
47 Daniel Witt Sevenoaks AC 638 1:04:30 M M 40 to 49
48 Elspeth Turner Horsham Blue Star Harriers 593 1:04:39 F F 45 to 54
49 Simon Arter 19 1:04:40 M M Senior
50 Matthew White 623 1:04:51 M M Senior
51 Derek George Istead and Ifield Harriers 211 1:04:57 M M 40 to 49
52 James Graham Sevenoaks AC 229 1:05:02 M M 60+
53 Andrew Walpole Dartford Roadrunners 606 1:05:06 M M Senior
54 Tom Woolley Tunbridge Wells Harriers 644 1:05:07 M M Senior
55 Matt Clements Tunbridge Wells Harriers 103 1:05:09 M M 40 to 49
56 Steven Georgiadis Orpington Road Runners 212 1:05:29 M M 50 to 59
57 Mark Skelly Orpington Road Runners 528 1:05:39 M M 40 to 49
58 Cj Lattime Ashford & District RRC 348 1:05:40 M M Senior
59 Clem Dixon Cambridge Harriers 148 1:05:44 M M 50 to 59
60 Mark Ashcroft Orpington Road Runners 21 1:05:46 M M Senior
61 Claire Day Paddock Wood AC 133 1:05:47 F F 35 to 44
62 Garry Furze MEDWAY TRI 678 1:05:49 M M 40 to 49
63 Dean Perry Orpington Road Runners 460 1:05:51 M M 40 to 49
64 Neil Aikman Croydon Harriers 6 1:05:59 M M 40 to 49
65 Jason Witcombe Orpington Road Runners 636 1:06:02 M M 40 to 49
66 Alex Horsley Canterbury Harriers 287 1:06:15 M M Senior
67 Duncan Carter 689 1:06:17 M M Senior
68 Deborah Jeffery Folkestone RC 310 1:06:20 F F 45 to 54
69 Dan Carter South Kent Harriers 693 1:06:22 M M Senior
70 John Stevens Sevenoaks AC 551 1:06:24 M M 50 to 59
71 Frank Hudson Dartford Roadrunners 299 1:06:28 M M 40 to 49
72 Jonathan Wells Ashford & District RRC 618 1:06:43 M M Senior
73 Ian Richardson Cambridge & Coleridge AC 489 1:06:47 M M 50 to 59
74 Ollie Stride Tunbridge Wells Harriers 563 1:06:49 M M Senior
75 Andy Stevens Thanet Road Runners 550 1:06:52 M M 40 to 49
76 Matthew Steere Orpington Road Runners 548 1:07:00 M M Senior
77 Bob Fursey Medway & Maidstone AC 203 1:07:02 M M 50 to 59
78 Chris Rampling 716 1:07:05 M M Senior
79 Phil Carey 86 1:07:10 M M Senior
80 Keith Dean Maidstone Harriers 135 1:07:20 M M 50 to 59
81 Aaron Paterson Leigh on Sea Striders 450 1:07:34 M M Senior
82 Graham Clarkson Maidstone Harriers 101 1:07:38 M M 50 to 59
83 Graham Maynard Cambridge Harriers 385 1:07:39 M M 50 to 59
84 Chris Desmond Sevenoaks AC 141 1:07:42 M M 50 to 59
85 Hope Sloly Mornington Chasers 531 1:07:49 F F Senior
86 Dave Pickup 465 1:07:50 M M 40 to 49
87 Alan Urwin 597 1:07:53 M M Senior
88 Simon Howden Tunbridge Wells Harriers 293 1:07:54 M M 40 to 49
89 Dave Gardiner Maidstone Harriers 207 1:08:02 M M 50 to 59
90 John Tracey South Kent Harriers 586 1:08:09 M M 40 to 49
91 Neil Clark Tunbridge Wells Harriers 98 1:08:11 M M Senior
92 Danny Easton Orpington Road Runners 165 1:08:15 M M 40 to 49
93 Alexander Holmes Tunbridge Wells Harriers 283 1:08:19 M M Senior
94 Martin Cunningham Petts Wood Runners 123 1:08:27 M M 50 to 59
95 Ian Clark 97 1:08:34 M M Senior
96 Pru Clements Tunbridge Wells Harriers 104 1:08:38 F F 35 to 44
97 Matt Field Larkfield AC 181 1:08:42 M M Senior
98 David Chapman-Jones Deal tri 93 1:08:44 M M 50 to 59
99 Mark Pywell Istead and Ifield Harriers 483 1:08:47 M M 40 to 49
100 Matt Fenton Rebel Runners – Medway 180 1:08:52 M M Senior
101 Simon McGhee 704 1:08:59 M M Senior
102 Faye Roberts Canterbury Harriers 497 1:09:00 F F Senior
103 David Waite Canterbury Harriers 603 1:09:05 M M 40 to 49
104 Tony Mardon 370 1:09:14 M M 40 to 49
105 Stuart Burr 79 1:09:14 M M 50 to 59
106 Robin Butler Ashford & District RRC 83 1:09:17 M M 40 to 49
107 David Winch Thanet Road Runners 635 1:09:18 M M 60+
108 Paul Ahsunollah Maidstone Harriers 5 1:09:20 M M 50 to 59
109 Geoff Turner Tunbridge Wells Harriers 594 1:09:20 M M 50 to 59
110 Dylan Mitchard 695 1:09:24 M M Senior
111 Marco Mion Sevenoaks AC 407 1:09:25 M M Senior
112 Tony Piper Dartford Roadrunners 468 1:09:29 M M 50 to 59
113 Andy Marlow 372 1:09:29 M M Senior
114 Andrew Varty 601 1:09:37 M M Senior
115 Chris Potter Tunbridge Wells Harriers 473 1:09:48 M M 40 to 49
116 Gregory Dixon Hawkinge Hurricanes 149 1:09:49 M M 40 to 49
117 John Day Deal tri 134 1:09:54 M M Senior
118 David Ringrose Dartford Roadrunners 495 1:09:58 M M 40 to 49
119 Anoushka Johnson Dartford Harriers 314 1:09:58 F F 35 to 44
120 Tony Durey Dartford Harriers 161 1:09:58 M M 50 to 59
121 Marek Kowalak Maidstone Harriers 342 1:10:00 M M Senior
122 Andrew Archer Istead and Ifield Harriers 17 1:10:15 M M 40 to 49
123 Richard Ellison Maidstone Harriers 169 1:10:18 M M Senior
124 John Phillips Farnham Runners 694 1:10:19 M M 40 to 49
125 Ian Mcgilloway 388 1:10:24 M M 40 to 49
126 David Sancto Istead and Ifield Harriers 509 1:10:30 M M 50 to 59
127 Paul O’Grady Orpington Road Runners 439 1:10:44 M M 40 to 49
128 Cathy Gill Tunbridge Wells Harriers 216 1:10:47 F F Senior
129 Graham Perkins Maidstone Harriers 457 1:10:57 M M 40 to 49
130 Jillian Holford Tunbridge Wells Harriers 273 1:11:20 F F 45 to 54
131 Rose Baker Cambridge Harriers 32 1:11:30 F F 45 to 54
132 Martyn Earl Maidstone Harriers 164 1:11:34 M M Senior
133 Richard Holden Ashford & District RRC 271 1:11:38 M M 40 to 49
134 Steve Suttle Thanet Road Runners 565 1:11:39 M M 50 to 59
135 Nikki Goodwin Folkestone RC 226 1:11:41 F F 35 to 44
136 Mike Staddon Tunbridge Wells Harriers 682 1:11:41 M M Senior
137 Peter Burford 77 1:11:43 M M 60+
138 Tim Sharp 520 1:11:44 M M Senior
139 Richard Jacckson 710 1:11:48 M M Senior
140 Michael Murdoch Maidstone Harriers 424 1:11:55 M M 40 to 49
141 Mark Attenborough Ashford & District RRC 25 1:12:02 M M 40 to 49
142 Mark Fairbrother Ashford Tri Club 176 1:12:12 M M 40 to 49
143 Paul Williams Sittingbourne Striders 631 1:12:14 M M 50 to 59
144 Darren Harger Istead and Ifield Harriers 241 1:12:25 M M 40 to 49
145 Michael Abousselam Orpington Road Runners 3 1:12:26 M M 50 to 59
146 Chris Coffey 657 1:12:27 M M Senior
147 James Storey Dartford Roadrunners 557 1:12:30 M M Senior
148 Gary Sage Ashford & District RRC 506 1:12:33 M M 40 to 49
149 Julie Stoppani Maidstone Harriers 556 1:12:36 F F 45 to 54
150 Mick Brockwell Orpington Road Runners 68 1:12:36 M M 50 to 59
151 Ben Sillence 527 1:12:37 M M Senior
152 Paul Goddard Abingdon Athletics Club 225 1:12:39 M M Senior
153 Anthony Stewart 552 1:12:42 M M 50 to 59
154 Steven Nimmo Orpington Road Runners 433 1:12:43 M M 40 to 49
155 Jill Phillips Orpington Road Runners 461 1:12:43 F F 45 to 54
156 Percy Dolrick Deal tri 702 1:12:44 M M 40 to 49
157 Tracy Wilkinson-Begg Folkestone RC 627 1:12:45 F F 45 to 54
158 Scott Lynch Ashford & District RRC 363 1:12:48 M M 40 to 49
159 Trevor Edgley Istead and Ifield Harriers 167 1:12:54 M M 60+
160 Ben Aspland Maidstone Harriers 22 1:12:56 M M 40 to 49
161 Catherine Roberts Maidstone Harriers 496 1:12:57 F F 35 to 44
162 Simon Holford Tunbridge Wells Harriers 274 1:13:00 M M 40 to 49
163 Alison Davey Sittingbourne Striders 128 1:13:03 F F 35 to 44
164 Giles Wolfe Orpington Road Runners 639 1:13:05 M M 40 to 49
165 Chris Dickinson Orpington Road Runners 144 1:13:06 M M 50 to 59
166 George Harris Tunbridge Wells Harriers 243 1:13:13 M M 40 to 49
167 Richard Baker Ashford & District RRC 31 1:13:23 M M 40 to 49
168 Matthew Jones Thanet Road Runners 321 1:13:28 M M Senior
169 Derek Harrison Tunbridge Wells Harriers 245 1:13:31 M M 60+
170 Steven McCloy Gateshead Harriers 675 1:13:33 M M Senior
171 Paul O’Keefe Canterbury Harriers 440 1:13:41 M M 40 to 49
172 Michelle Flaxton Dartford Roadrunners 186 1:13:48 F F 35 to 44
173 Peter Davey Sittingbourne Striders 129 1:13:49 M M Senior
174 Chris Kerrey Orpington Road Runners 336 1:13:49 M M 40 to 49
175 Tony Prendergast Folkestone RC 478 1:13:50 M M Senior
176 Stephen Brooks 71 1:13:52 M M 40 to 49
177 Catherine Tuttle Newbury AC 595 1:13:57 F F Senior
178 Phil Marshall Newbury AC 373 1:13:58 M M Senior
179 Mick Ellsmore Cambridge Harriers 671 1:14:03 M M 60+
180 Dana Kelly 333 1:14:07 F F 35 to 44
181 Michael Mackay Wadhurst Runners 367 1:14:09 M M 50 to 59
182 Chris Strange Larkfield AC 560 1:14:19 M M 40 to 49
183 Mark Sanford 510 1:14:31 M M 40 to 49
184 Lee Jenner 312 1:14:42 M M Senior
185 Brendan Saunders London Frontrunners 514 1:14:45 M M Senior
186 Penny Ellison Maidstone Harriers 168 1:14:54 F F 35 to 44
187 Mark Biddis 52 1:14:57 M M 40 to 49
188 Terry Povey Dartford Roadrunners 477 1:15:02 M M 50 to 59
189 Marian Povey Dartford Roadrunners 476 1:15:02 F F 55+
190 Paul Miller New Eltham Joggers 403 1:15:07 M M Senior
191 John Howard 291 1:15:09 M M 40 to 49
192 Sharon Barnett Maidstone Harriers 38 1:15:09 F F 35 to 44
193 Kevin Ball 35 1:15:12 M M Senior
194 Nicola Cotton Orpington Road Runners 118 1:15:17 F F 35 to 44
195 Tim Veysey-Smith Paddock Wood AC 602 1:15:27 M M 50 to 59
196 Danny Ford 192 1:15:30 M M Senior
197 Mark Taylor Tunbridge Wells Harriers 570 1:15:32 M M 60+
198 Mark Abela Larkfield AC 1 1:15:36 M M 40 to 49
199 Stuart Erskine Dulwich Runners AC 172 1:15:47 M M Senior
200 David King Orpington Road Runners 337 1:16:00 M M 50 to 59
201 Martin Salmon Hawkinge Hurricanes 508 1:16:01 M M 40 to 49
202 Kristian Lasslett Thanet Road Runners 347 1:16:16 M M Senior
203 Annette Dix 147 1:16:23 F F 45 to 54
204 Alan Cox New Eltham Joggers 121 1:16:23 M M 50 to 59
205 Paul Collins 108 1:16:31 M M Senior
206 Shane Dragwidge 152 1:16:37 M M Senior
207 Alison Scantlebury Tri Spirit Team 515 1:16:38 F F 35 to 44
208 Stephen Cason Istead and Ifield Harriers 88 1:16:39 M M 50 to 59
209 Glen Ridout Dartford Roadrunners 493 1:16:42 M M Senior
210 Paul Sparks MEDWAY TRI 542 1:16:44 M M 40 to 49
211 Sarah Dand Istead and Ifield Harriers 127 1:16:48 F F 35 to 44
212 Penny Arundel Larkfield AC 20 1:16:50 F F 45 to 54
213 Sunjay Bhogal Striders of Croydon 51 1:16:52 M M 40 to 49
214 Jo Barnes A&DRRC 735 1:16:53 M M 40 to 49
215 Sarah Williams Orpington Road Runners 633 1:17:04 F F 35 to 44
216 James Lampert Maidstone Harriers 345 1:17:10 M M 40 to 49
217 Mischa Loughnane 359 1:17:11 F F Senior
218 Rebecca Williams Thanet Road Runners 632 1:17:15 F F 35 to 44
219 Maria Skinner 529 1:17:23 F F 45 to 54
220 Andrew Gebbett Orpington Road Runners 210 1:17:26 M M 40 to 49
221 Nick Claydon Istead and Ifield Harriers 102 1:17:32 M M 50 to 59
222 Tomasz Witkowicz 637 1:17:35 M M 40 to 49
223 Sara Sutton Thanet Road Runners 567 1:17:40 F F 45 to 54
224 Scott Shurmer Maidstone Harriers 526 1:17:47 M M 40 to 49
225 Gill Oconnor Ashford & District RRC 442 1:17:49 M M 50 to 59
226 Kerry Booth 60 1:17:58 F F 35 to 44
227 Candy Hawkins Ashford AC 248 1:18:02 F F 45 to 54
228 Jim Page Orpington Road Runners 658 1:18:04 M M 60+
229 James Malloy 706 1:18:06 M M Senior
230 Lesley Mercer Tunbridge Wells Harriers 396 1:18:07 F F 35 to 44
231 Kirsty Aked Orpington Road Runners 7 1:18:08 F F Senior
232 Wayne Aldous 8 1:18:16 M M 40 to 49
233 Tony Duggan 155 1:18:41 M M 40 to 49
234 Kirstein Martin Istead and Ifield Harriers 378 1:18:42 F F 35 to 44
235 Keith Renault South Kent Harriers 488 1:18:44 M M Senior
236 Jonathon Bright 654 1:18:50 M M Senior
237 Ken Martin Serpentine 701 1:18:59 M M 60+
238 Carey Dyer Newcastle (Staffs) AC 162 1:19:00 F F 35 to 44
239 Harry Abrahim Paddock Wood AC 4 1:19:03 M M 50 to 59
240 Catherine O’Connor Folkestone RC 438 1:19:04 F F 45 to 54
241 Steven Clark 713 1:19:06 M M 40 to 49
242 Ella Trott 588 1:19:07 F F Senior
243 Steve Clarke Thanet Road Runners 100 1:19:21 M M 50 to 59
244 Emma Dunn 160 1:19:22 F F 35 to 44
245 Paul Holland Maidstone Harriers 278 1:19:24 M M 50 to 59
246 Dan Jones 317 1:19:27 M M Senior
247 Colin Frith Dulwich Runners AC 200 1:19:29 M M 50 to 59
248 Leon Meadley 393 1:19:31 M M 40 to 49
249 Stephen Wakeford Deal tri 699 1:19:31 M M 50 to 59
250 Deniz Mehmed 394 1:19:32 M M 50 to 59
251 Louise Holden Larkfield AC 270 1:19:32 F F Senior
252 Simon Bingham 54 1:19:34 M M 40 to 49
253 Martin Pilcher 466 1:19:35 M M 40 to 49
254 Richard Gardiner 208 1:19:37 M M Senior
255 Robert Davison Canterbury Harriers 131 1:19:38 M M 60+
256 Andy Holman Bexley AC 282 1:19:40 M M 50 to 59
257 Andrew Millen 401 1:19:40 M M Senior
258 Rupert Mcleod Orpington Road Runners 391 1:19:40 M M 40 to 49
259 Jonathon Thompson 712 1:19:50 M M 40 to 49
260 Stewart Bold Rebel Runners – Medway 58 1:20:08 M M 40 to 49
261 Richard Boyd Alfie’s Striders 63 1:20:24 M M 50 to 59
262 Kevin Hall Orpington Road Runners 236 1:20:33 M M 40 to 49
263 Alex Ayling 27 1:20:38 M M Senior
264 Susan L Beecham Istead and Ifield Harriers 45 1:20:40 F F 45 to 54
265 Theresa Johns Canterbury Harriers 705 1:20:41 F F 45 to 54
266 Alan Percival 455 1:20:42 M M 50 to 59
267 Sarah Shewell Sevenoaks AC 523 1:20:51 F F 55+
268 Kate Custis Orpington Road Runners 125 1:20:57 F F 45 to 54
269 Zac Arakliti 718 1:21:08 M M 40 to 49
270 Mark Hobbs Orpington Road Runners 265 1:21:11 M M 40 to 49
271 Glyn Pallister Medway & Maidstone AC 726 1:21:23 M M 40 to 49
272 Leigh Thain 573 1:21:25 M M Senior
273 Nigel Groves Maidstone Harriers 235 1:21:25 M M 50 to 59
274 Amanda Rogers Maidstone Harriers 498 1:21:32 F F 35 to 44
275 David Walsh Maidstone Harriers 608 1:21:35 M M 50 to 59
276 Adam Corke 115 1:21:39 M M 50 to 59
277 Andy Page Tunbridge Wells Harriers 446 1:21:42 M M 50 to 59
278 Jenny Poulter 474 1:21:45 F F 55+
279 Margaret Connolly South Kent Harriers 109 1:21:49 F F 55+
280 Jo Faux Ashford & District RRC 178 1:21:49 F F Senior
281 Stephen Hollands 281 1:21:56 M M 50 to 59
282 John Gillis Istead and Ifield Harriers 220 1:21:58 M M 50 to 59
283 Jodie Jackman South Kent Harriers 707 1:22:00 F F 35 to 44
284 Carol Tsang Tunbridge Wells Harriers 589 1:22:01 F F 35 to 44
285 James Draper 692 1:22:02 M M 40 to 49
286 Richard Fowles 196 1:22:08 M M 40 to 49
287 Helen Twomey Orpington Road Runners 596 1:22:21 F F 35 to 44
288 Clare Holder Istead and Ifield Harriers 272 1:22:28 F F 35 to 44
289 Sarah Brenton Maidstone Harriers 66 1:22:29 F F 45 to 54
290 Brenda Simmonds Jelly Legs Running Club 662 1:22:29 F F 45 to 54
291 Sioned Jones 666 1:22:35 F F 35 to 44
292 Ian Wallsgrove 605 1:22:41 M M 50 to 59
293 Dave Holmes 683 1:22:44 M M Senior
294 Joseph Barrett 39 1:22:44 M M Senior
295 Robert Immelman 304 1:22:47 M M 40 to 49
296 Donna Martin Cambridge Harriers 375 1:22:51 F F Senior
297 Brenhan Heath Striders of Croydon 253 1:22:54 M M 40 to 49
298 Adrian Moody Medway & Maidstone AC 411 1:22:57 M M 50 to 59
299 Nick Tuff 592 1:23:09 M M 40 to 49
300 Gary Bootes Thanet Road Runners 59 1:23:12 M M Senior
301 Dave Brooker Maidstone Harriers 686 1:23:13 M M 40 to 49
302 Ben Thurgate Dover Road Runners 578 1:23:20 M M Senior
303 Alan Probert Maidstone Harriers 480 1:23:21 M M 50 to 59
304 Nat Poulter 475 1:23:24 M M Senior
305 Peter Burton Istead and Ifield Harriers 81 1:23:25 M M 60+
306 John Cooper Canterbury Harriers 112 1:23:26 M M 50 to 59
307 Mark Keir Canterbury Harriers 332 1:23:38 M M 50 to 59
308 Marie Watson South Kent Harriers 613 1:23:39 F F 45 to 54
309 Craig Peake Maidstone Harriers 451 1:23:46 M M 50 to 59
310 Christopher Maynard 384 1:23:51 M M 40 to 49
311 Simon Reay-Jones 485 1:23:51 M M 40 to 49
312 Charlie Chandler 720 1:23:53 M M 60+
313 Stefan Hayes Ashford Tri Cub 681 1:23:55 M M Senior
314 Peter Heath Thanet Road Runners 254 1:23:59 M M 50 to 59
315 Ian Martin Dartford Roadrunners 376 1:24:00 M M Senior
316 Daniel Smee 715 1:24:01 M M 40 to 49
317 Liane Foord Maidstone Harriers 191 1:24:07 F F 45 to 54
318 John Tobin 583 1:24:14 M M 50 to 59
319 Keith Dungate Cambridge Harriers 156 1:24:16 M M 60+
320 Jonathan Holl Thanet Road Runners 276 1:24:24 M M 50 to 59
321 Tom Pullen 482 1:24:25 M M Senior
322 Christopher Sardo 512 1:24:26 M M 60+
323 Rosie Ryan 505 1:24:29 F F Senior
324 Deborah Hope MEDWAY TRI 286 1:24:31 F F 35 to 44
325 Helen Spain Thanet Road Runners 541 1:24:38 F F 45 to 54
326 Peter Wilcoxon 727 1:24:40 M M 40 to 49
327 Catherine Robins 672 1:24:41 F F Senior
328 Janine Clancy Deal tri 96 1:24:46 F F Senior
329 David Hutchinson Maidstone Harriers 302 1:24:47 M M 60+
330 Mark Baldock 34 1:25:01 M M 50 to 59
331 Louise Pepper 454 1:25:04 F F Senior
332 Martin Rowling Orpington Road Runners 503 1:25:05 M M 60+
333 Rhian Shrimplin A&DRRC 703 1:25:05 F Female No Age Provided
334 Dan Deed 137 1:25:09 M M 40 to 49
335 Fred Streatfield Larkfield AC 562 1:25:11 M M 60+
336 Terry Sellen 519 1:25:15 M M 50 to 59
337 James Osborne 445 1:25:23 M M 40 to 49
338 Karen Hollands Rebel Runners – Medway 280 1:25:24 F F 45 to 54
339 Jimi Hendrick Rebel Runners – Medway 256 1:25:25 M M 40 to 49
340 Sam Brown Rebel Runners – Medway 75 1:25:26 M M 50 to 59
341 Ian Leadbetter Dover Road Runners 350 1:25:29 M M 50 to 59
342 Alison Strange Larkfield AC 559 1:25:31 F F 35 to 44
343 Emma Brown SLGR 74 1:25:47 F F 35 to 44
344 Martin Wood 640 1:25:49 M M 50 to 59
345 Roy Scholer 719 1:25:52 M M 40 to 49
346 Andrew Burgess Maidstone Harriers 78 1:25:52 M M 50 to 59
347 Shelley Abela Larkfield AC 2 1:25:55 F F 45 to 54
348 Nicola Howard BECKENHAM RUNNING CLUB 292 1:25:56 F F 45 to 54
349 Ben Draper 153 1:26:03 M M Senior
350 David Taplin 568 1:26:12 M M 50 to 59
351 Isobel Gibson 213 1:26:17 F F 45 to 54
352 Richard Griffin Blackheath & Bromley Harriers AC 233 1:26:20 M M 60+
353 Kevin Post Canterbury Harriers 472 1:26:30 M M 50 to 59
354 Richard Hodges 267 1:26:34 M M 50 to 59
355 Alison Appleton 14 1:26:36 F F 55+
356 Chris Thompson Orpington Road Runners 574 1:26:36 M M 60+
357 Anita Dubery Orpington Road Runners 154 1:26:37 F F 45 to 54
358 Leanne Aston Kent police running club 23 1:26:43 F F Senior
359 Emma Cook 111 1:26:43 F F Senior
360 Sarah Wells 619 1:26:45 F F Senior
361 David Sheppard Orpington Road Runners 522 1:26:47 M M 60+
362 Sarah Easton 166 1:26:51 F F 35 to 44
363 Richard Dyer 163 1:26:52 M M 60+
364 Ophelie Thenault 729 1:26:54 F F Senior
365 Ryan Giles 690 1:26:56 M M Senior
366 Darren Moss Dartford Roadrunners 419 1:27:00 M M 40 to 49
367 Tamsin Johnson 315 1:27:04 F F Senior
368 John Lennon 696 1:27:07 M M 40 to 49
369 Becky Critcher 122 1:27:15 F F Senior
370 Andrew Huxley 303 1:27:18 M M 50 to 59
371 Matt Parmenter Istead and Ifield Harriers 449 1:27:21 M M 40 to 49
372 Sue Piper 467 1:27:34 F F 45 to 54
373 Paul German Maidstone Harriers 700 1:27:35 M M 40 to 49
374 Rupert Williamson Canterbury Harriers 634 1:27:43 M M 50 to 59
375 Guy Ditcher Kent Police AC 146 1:27:49 M M 40 to 49
376 Sammy-Jo Foster 195 1:28:02 F F Senior
377 David Williams 628 1:28:05 M M 60+
378 Carly Martin Cambridge Harriers 374 1:28:09 F F Senior
379 Ronald Smith Sittingbourne Striders 537 1:28:15 M M 60+
380 Kelvin Phillips 462 1:28:15 M M 50 to 59
381 Vanessa Hollamby Paddock Wood AC 277 1:28:16 F F 45 to 54
382 James Ferguson 708 1:28:20 F F Senior
383 Andy Maylam 382 1:28:26 M M 40 to 49
384 Barbara Ockendon Istead and Ifield Harriers 441 1:28:33 F F 55+
385 Daniel Nash 714 1:28:46 M M 40 to 49
386 Jason Beaney Istead and Ifield Harriers 42 1:28:49 M M 50 to 59
387 Alexis Antonia Tunbridge Wells Harriers 13 1:29:00 F F Senior
388 Sally Silver Canterbury Harriers 697 1:29:04 F F 35 to 44
389 Louise Murphy 680 1:29:04 F F 45 to 54
390 Helen Fooks Istead and Ifield Harriers 190 1:29:17 F F 35 to 44
391 Edwin Livesey 723 1:29:21 M M Senior
392 Fiona Wilkes Jelly Legs Running Club 625 1:29:25 F F Senior
393 Dan Hawkes 247 1:29:27 M M 40 to 49
394 Damien Odell Rebel Runners – Medway 676 1:29:35 M M 40 to 49
395 Lucy Hine Cambridge Harriers 264 1:29:36 F F 55+
396 Stuart Nunn Ashford & District RRC 436 1:29:45 M M Senior
397 John Ayling 28 1:29:47 M M Senior
398 Rebecca Miller 404 1:29:49 F F Senior
399 Christopher Solly 540 1:29:55 M M Senior
400 Emma Jones Orpington Road Runners 318 1:30:09 F F 35 to 44
401 Robert Simmonds 663 1:30:12 M M 50 to 59
402 Gary Bignell Dartford Roadrunners 670 1:30:28 M M 40 to 49
403 Jane Wheeler A&DRRC 709 1:30:29 F F 45 to 54
404 Adeola Elugbadebo-Solomons Rebel Runners – Medway 170 1:30:32 F F 35 to 44
405 Emma Shrubb SLGR 525 1:30:39 F F Senior
406 James Merry 398 1:30:40 M M Senior
407 Kate Williams Ashford & District RRC 629 1:30:42 F F Senior
408 Rob Small Maidstone Harriers 533 1:30:42 M M 40 to 49
409 Kerry Boyd Alfie’s Striders 62 1:30:43 F F Senior
410 Kit Tse 590 1:30:46 M M 40 to 49
411 Steve Beardwell Kent Police AC 43 1:30:55 M M 50 to 59
412 Gerald Krause Maidstone Harriers 343 1:31:08 M M 50 to 59
413 Claire Brooks Orpington Road Runners 70 1:31:10 F F 35 to 44
414 Julie Martin Kent Police AC 377 1:31:13 F F 35 to 44
415 Jo Frazer-Wise 198 1:31:13 F F 35 to 44
416 Louise Pomeroy-Dash Deal tri 470 1:31:22 F F 45 to 54
417 Mark Carlton Ashford & District RRC 87 1:31:26 M M Senior
418 Steve Rosier 500 1:31:31 M M 50 to 59
419 Laura Finch Orpington Road Runners 182 1:31:32 F F 35 to 44
420 Owen Kemp 334 1:31:35 M M Senior
421 Lynne Hill SLGR 261 1:31:36 F F 45 to 54
422 Danyel Giles Ashford & District RRC 214 1:31:37 F F Senior
423 Stephen Hunter 301 1:31:39 M M 60+
424 Michael Flynn Invicta East Kent 189 1:31:52 M M 50 to 59
425 Elizabeth Leonard 355 1:31:56 F F 35 to 44
426 Lucille Joannes Tunbridge Wells Harriers 313 1:32:02 F F 55+
427 David Denton Striders of Croydon 140 1:32:04 M M 50 to 59
428 Penny Meier Orpington Road Runners 395 1:32:12 F F 35 to 44
429 Sally Curtis 124 1:32:17 F F 45 to 54
430 Claire Furze 204 1:32:29 F F 45 to 54
431 Alex Leggott 352 1:32:44 M M 40 to 49
432 Jane Higgins 259 1:32:49 F F 45 to 54
433 Diana Yemm 648 1:32:56 F F 45 to 54
434 Jeff Howe Dartford Roadrunners 294 1:33:08 M M 50 to 59
435 John Squires Dorking & Mole Valley 543 1:33:11 M M 60+
436 Jenny Paddison 722 1:33:12 F F Senior
437 Jodie Pearce Orpington Road Runners 452 1:33:13 F F Senior
438 Andrew Hinds BECKENHAM RUNNING CLUB 263 1:33:21 M M 60+
439 Hilary Jones So Lets Go Running 319 1:33:24 F F 55+
440 John Taylor Hailsham Harriers 569 1:33:36 M M 60+
441 Sarah Jones Tunbridge Wells Harriers 324 1:33:44 F F 35 to 44
442 Trevor Tierney 580 1:33:45 M M 60+
443 Diana Tilston Paddock Wood AC 581 1:33:49 F F 35 to 44
444 Samantha Broszek SLGR 72 1:33:50 F F Senior
445 James Batcheller 41 1:33:53 M M Senior
446 John Morrissey 415 1:34:02 M M 60+
447 John Allen 10 1:34:09 M M 40 to 49
448 Charlotte Standen 544 1:34:13 F F 35 to 44
449 Sarah Smith 539 1:34:13 F F 35 to 44
450 Kevin Massam 379 1:34:21 M M 60+
451 Jonathon Severs 711 1:34:24 M M 40 to 49
452 Kelly Perkins Orpington Road Runners 458 1:34:24 F F 35 to 44
453 Louise May 381 1:34:24 F F 35 to 44
454 Tom Rosies 724 1:34:25 M M Senior
455 Helen Storrar Jelly Legs Running Club 558 1:34:27 F F 55+
456 Adrian Neaves 428 1:34:30 M M 40 to 49
457 Jacqueline Pearson 453 1:34:32 F F 45 to 54
458 Samantha Jones 323 1:34:32 F F 35 to 44
459 Alicia Lilley Dover Road Runners 356 1:34:33 F F Senior
460 Steve Tong Thanet Road Runners 585 1:34:36 M M 40 to 49
461 Kevin John Ladley Swanley & District AC 344 1:34:41 M M 50 to 59
462 Susan Holland Istead and Ifield Harriers 279 1:34:45 F F 45 to 54
463 Angela Gladwell 221 1:34:46 F F 35 to 44
464 Laura Kanter 327 1:34:50 F F Senior
465 Katherine Mckeen 390 1:35:02 F F Senior
466 Lynda Smith Orpington Road Runners 536 1:35:04 F F 55+
467 Bill Wright Thanet Road Runners 645 1:35:07 M M 60+
468 Maxine Margeson 371 1:35:10 F F 35 to 44
469 Ann Ledgard 655 1:35:12 F F 35 to 44
470 Ellie Arbuckle 15 1:35:14 F F Senior
471 Kerry Arbuckle 16 1:35:14 F F 35 to 44
472 Helen Lennon South Kent Harriers 354 1:35:21 F F 45 to 54
473 Jane Collins Bexley AC 106 1:35:36 F F 35 to 44
474 Stirling Moorey 413 1:35:39 M M 60+
475 Nick Kasper Orpington Road Runners 329 1:35:44 M M 50 to 59
476 Paul Commons Maidstone Harriers 684 1:35:46 M M 40 to 49
477 Paul Ives 305 1:36:04 M M 40 to 49
478 Orvinder Dhillon 142 1:36:10 M M 40 to 49
479 Jackie Neil 429 1:36:13 F F 35 to 44
480 Alison Allen 9 1:36:13 F F 45 to 54
481 Paul Hawthorne 252 1:36:19 M M 40 to 49
482 Peter Godbee Swanley & District AC 224 1:36:24 M M Senior
483 Andrew Short 734 1:36:31 M M 50 to 59
484 Sophie Kimber 656 1:36:50 F F 45 to 54
485 Rosie Harris Tunbridge Wells Harriers 244 1:36:56 F F 35 to 44
486 Karen Richardson Cambridge & Coleridge AC 490 1:36:59 F F 45 to 54
487 Jim Brodie 69 1:37:07 M M 40 to 49
488 Samantha Stedman Lowestoft Road Runners 546 1:37:12 F F 45 to 54
489 Nathalie Mitchell Petts Wood Runners 410 1:37:13 F F Senior
490 Daniel Smith 535 1:37:25 M M 40 to 49
491 Bella Barda 36 1:37:26 F F Senior
492 Rachel Kirkby 339 1:37:28 F F 35 to 44
493 Daryl Lucas Istead and Ifield Harriers 362 1:37:50 M M 50 to 59
494 Adam Gadenne 206 1:37:50 M M Senior
495 Chris Elson 730 1:37:58 M M 40 to 49
496 Ruth Merry 399 1:38:05 F F 35 to 44
497 Dean Bracken A&DRRC 669 1:38:06 M M Senior
498 Shona Pallister 448 1:38:11 F F 45 to 54
499 Ruth Quinn 484 1:38:18 F F Senior
500 Sarah Lofts 358 1:38:23 F F Senior
501 Stephen Briley 67 1:38:23 M M 40 to 49
502 Patricia Kemp 335 1:38:27 F F Senior
503 Alix Rosindell 501 1:38:27 F F Senior
504 Angela Hudson Orpington Road Runners 297 1:38:35 F F 45 to 54
505 Kate Stirling 553 1:38:54 F F Senior
506 Iain Robinson 733 1:38:59 M M 40 to 49
507 Siriol Hunter 300 1:39:04 F F 55+
508 Catherine Scotto 518 1:39:05 F F 35 to 44
509 Ian Catterick 89 1:39:07 M M 50 to 59
510 Simon Jackson Ashford & District RRC 307 1:39:15 M M 50 to 59
511 Nicola Holmes Paddock Wood AC 650 1:39:21 F F 35 to 44
512 Paul Mace Paddock Wood AC 649 1:39:21 M M 40 to 49
513 Suzanne Warburton Maidstone Harriers 611 1:39:24 F F 45 to 54
514 Matthew Fraser Maidstone Harriers 197 1:39:24 M M 40 to 49
515 Tabitha Nelson 430 1:39:30 F F Senior
516 Andrew Kingsmell Blackheath & Bromley Harriers AC 338 1:39:54 M M 40 to 49
517 Elaine Highway Maidstone Harriers 260 1:39:56 F F 45 to 54
518 Joanne Balachandran 33 1:39:57 M M Senior
519 Darren Marshall 688 1:39:58 M M 40 to 49
520 Emma Slater 530 1:39:59 F F 45 to 54
521 Jeremy Chambers Ashford & District RRC 90 1:40:05 M M 40 to 49
522 Timothy Starkie 545 1:40:09 M M Senior
523 Victoria Morse 416 1:40:09 F F 35 to 44
524 Emma Keating 331 1:40:23 F F 45 to 54
525 David Keating 330 1:40:23 M M 40 to 49
526 Cat Woods Orpington Road Runners 643 1:40:25 F F Senior
527 Ben Lyng 667 1:40:47 M M Senior
528 Faye Thornton 576 1:40:51 F F 45 to 54
529 Karen Allnutt Ashford Tri Club 11 1:41:02 F F 35 to 44
530 Amanda Copper Ashford Tri Cub 674 1:41:03 F F 45 to 54
531 Nina French 199 1:41:05 F F 35 to 44
532 Kimberley Hillery Orpington Road Runners 262 1:41:07 F F Senior
533 Ken Sutton 566 1:41:09 M M 50 to 59
534 Angela Channing 91 1:41:13 F F 35 to 44
535 Giselle Tomaszewska 584 1:41:17 F F Senior
536 Claire Thurgate Dover Road Runners 579 1:41:17 F F 45 to 54
537 Sarah Smith Larkfield AC 538 1:41:44 F F 35 to 44
538 Toni Ives Rebel Runners – Medway 306 1:41:53 F F 45 to 54
539 Kirsty Harper Dover Road Runners 242 1:42:00 F F 35 to 44
540 Phil Leighton 353 1:42:04 M M 40 to 49
541 Lesley Hamer Dartford Roadrunners 239 1:42:06 F F 55+
542 David Hamer Dartford Roadrunners 238 1:42:07 M M 60+
543 Zoe Wilson Maidstone Harriers 664 1:42:14 F F 35 to 44
544 Joanne Jeffreys Thanet Road Runners 159 1:42:16 F F 35 to 44
545 Graeme Morris 414 1:42:22 M M Senior
546 Fiona Noakes Orpington Road Runners 434 1:42:26 F F 45 to 54
547 Louise Baker Orpington Road Runners 30 1:42:26 F F 45 to 54
548 Graeme Henderson 255 1:42:27 M M 40 to 49
549 Janice Mitchell Petts Wood Runners 409 1:42:34 F F 55+
550 Noel Davy 728 1:42:36 M M Senior
551 Joyce Bell Istead and Ifield Harriers 47 1:42:39 F F 55+
552 Eleanor Clarke 99 1:42:46 F F Senior
553 Robert Sanham 511 1:42:48 M M 60+
554 Amanda Machin 366 1:43:08 F F 45 to 54
555 Sarah Harvey South Kent Harriers 246 1:43:11 F F 35 to 44
556 Maria Henthorne 257 1:43:35 F F 35 to 44
557 Jane Smith 725 1:43:37 F F 35 to 44
558 Samantha Lednor 351 1:43:51 F F 45 to 54
559 Adell Pickering Hawkinge Hurricanes 463 1:43:53 F F 35 to 44
560 Brian Feldman Roadhoggs Leicester 179 1:43:58 M M 60+
561 Stephen Coultham 120 1:43:59 M M 50 to 59
562 Stephen Coleman Sittingbourne Striders 721 1:44:07 M M Senior
563 Vanessa Vander 599 1:44:14 F F Senior
564 Stephen Brown Army 691 1:44:15 M M 50 to 59
565 Stephen Wood 641 1:44:21 M M 60+
566 Mark Archer 18 1:44:23 M M 40 to 49
567 Stephanie Dungate Cambridge Harriers 157 1:44:26 F F 55+
568 Helen Bradley 64 1:44:40 F F 45 to 54
569 Andrew Collins 668 1:44:58 M M Senior
570 John Gaade SCVAC 205 1:45:00 M M 60+
571 Laure Mortimer 417 1:45:22 F F Senior
572 Anna Rowland Cambridge Harriers 502 1:45:35 F F 55+
573 Fay Maylam 383 1:45:38 F F 35 to 44
574 Leo Griggs 717 1:46:09 M M Senior
575 Hayley Musk 426 1:46:22 F F 45 to 54
576 Sarah Watson Thanet Road Runners 614 1:46:25 F F 35 to 44
577 Francesca Laws 349 1:46:25 F F 35 to 44
578 Nicola Satterford 513 1:46:32 F F 35 to 44
579 Tony Luckhurst Staplehurst 661 1:46:34 M M 60+
580 Maria Walsh Maidstone Harriers 609 1:46:49 F F 45 to 54
581 Richard Scantlebury 517 1:46:50 M M 40 to 49
582 Luke Scantlebury 516 1:46:51 M M 40 to 49
583 Chris Hudson Orpington Road Runners 298 1:46:52 M M 50 to 59
584 Anita Chidwick 95 1:46:57 F F Senior
585 Kelly Daly 126 1:46:57 F F 35 to 44
586 Anna Fullick 731 1:46:59 F F Senior
587 Paul Fullick 732 1:47:00 M M 60+
588 Patrick Mccabe 386 1:47:03 M M 50 to 59
589 Terrie Dickson 145 1:47:15 F F 45 to 54
590 Lisa Rushton 504 1:47:30 F F 45 to 54
591 Katy Bennett 48 1:47:31 F F Senior
592 Stuart Finch 183 1:47:45 M M 40 to 49
593 Jim Hawkins Ashford Tri Club 249 1:47:52 M M Senior
594 Gillian Calliste Istead and Ifield Harriers 85 1:48:17 F F 55+
595 Simon Judd 326 1:48:36 M M 50 to 59
596 Ian Copley 113 1:48:42 M M 40 to 49
597 Jemma West 621 1:49:19 F F Senior
598 Ramon Saiz Maidstone Harriers 507 1:49:26 M M 60+
599 Chris Murkin 425 1:49:28 M M 50 to 59
600 Bill Ridley 492 1:50:10 M M 60+
601 Sharon Boland Rebel Runners – Medway 57 1:50:12 F F 45 to 54
602 Janice Munday SLGR 420 1:50:17 F F 35 to 44
603 Nicki Stuart 564 1:50:23 F F 55+
604 Mark Perkins Orpington Road Runners 459 1:50:32 M M 50 to 59
605 Kelly Marshall 687 1:50:59 F F 35 to 44
606 Georgina Wallace 604 1:51:02 F F 35 to 44
607 Diane Ward Bexley AC 612 1:51:04 F F 45 to 54
608 John Brown Maidstone Harriers 665 1:51:07 M M 60+
609 Mark Aldam 685 1:51:11 M M 50 to 59
610 Edwin Bartlett Veterans Athletics Club 40 1:51:58 M M 60+
611 Judy Dowsett Istead and Ifield Harriers 151 1:52:32 F F 45 to 54
612 Amar Mistry 408 1:52:42 M M Senior
613 Kelly Howe 295 1:52:42 F F Senior
614 Nicola Bourke Rebel Runners – Medway 61 1:52:51 F F 35 to 44
615 Philip Taylor 653 1:53:15 M M Senior
616 Dionne Langridge 346 1:54:46 F F 45 to 54
617 Claire Walsh 607 1:54:49 F F 35 to 44
618 Kirsty Farrant Ashford & District RRC 177 1:56:17 F F 35 to 44
619 Andrew Smith A&DRRC 534 1:56:20 M M 40 to 49
620 Claire Gillespie Maidstone Harriers 217 1:57:23 F F Senior
621 Amy Burton 80 1:57:24 F F Senior
622 Hayley Coultham 119 1:58:08 F F 45 to 54
623 Jeannette Giles Istead and Ifield Harriers 215 1:58:32 F F 55+
624 Samantha Miller Hawkinge Hurricanes 405 1:59:19 F F 35 to 44
625 Rachel Beecham 44 1:59:59 F F 45 to 54
626 Emma Maynard 652 2:00:06 F F 35 to 44
627 Alison Mansell Jelly Legs Running Club 369 2:00:22 F F 35 to 44
628 Andy Curtis 651 2:00:46 M M Senior
629 Amanda Reid Maidstone Harriers 487 2:00:57 F F 35 to 44
630 Terry Stephens Maidstone Harriers 549 2:00:57 M M 40 to 49
631 Willy Astrand 24 2:01:38 M M 40 to 49
632 Malcolm Jones Lowestoft Road Runners 320 2:02:45 M M 50 to 59
633 Martin Grace 228 2:03:09 M M 40 to 49
634 David Ford New Eltham Joggers 193 2:05:03 M M 60+
635 Annette Shrimpton Orpington Road Runners 524 2:07:09 F F 35 to 44
636 Kat Mcvicar SLGR 392 2:08:00 F F Senior
637 Berry White 679 2:08:36 F F 45 to 54
638 Gaynor Shelvey Thanet Road Runners 521 2:15:35 F F 55+
639 Laura Munroe 422 2:19:53 F F Senior
640 Mike Munroe Road Runners Club 423 2:19:53 M M 50 to 59
641 Jenni Munroe 421 2:19:54 F F Senior