Place Name Team Number Time Gender Age
1 Billy Hobbs Tunbridge Wells Harriers 359 54:23 M 18
2 Lee Mcmeekin Medway & Maidstone AC 508 55:07 M 45
3 Lloyd Worsley Folkestone Running Club 795 55:08 M 26
4 Bradley Cameron Thanet Road Runners 125 55:08 M 30
5 Thomas Millard South Kent Harriers 517 55:24 M 32
6 Mark Wilkins Medway & Maidstone AC 773 55:34 M 37
7 James Macdonald Cambridge Harriers 482 55:54 M 37
8 Carl Holden Guernsey Athletics 363 56:08 M 33
9 Phil Hoyland Folkestone Running Club 381 56:09 M 36
10 Andrew Whelan Cambridge Harriers 762 56:22 M 35
11 Daniel Bradley Tonbridge AC 93 56:28 M 31
12 Andy Fletcher Folkestone Running Club 258 56:37 M 38
13 Jon Kennedy Dartford Harriers 433 57:32 M 38
14 Robert Lloyd Smith Sutton Runners 469 57:57 M 45
15 Jay Smith Dartford Road Runners 672 58:01 M 36
16 Andrew Howey Tunbridge Wells Harriers 380 58:43 M 55
17 Justin Lane Medway & Maidstone AC 449 58:47 M 42
18 Paul Jones Istead & Ifield Harriers 423 58:50 M 40
19 Ed Peters Maidstone Harriers 580 59:18 M 37
20 Neill Wright Medway & Maidstone AC 796 59:23 M 42
21 John Witton Sevenoaks AC 785 59:25 M 40
22 Noel Lyons Larkfield AC 480 59:49 M 51
23 David Ives Sevenoaks AC 398 59:57 M 42
24 Jim Ashworth-Beaumont   26 59:55 M 52
25 Luke Hooper Maidstone Harriers 371 1:00:10 M 27
26 Yiannis Christodoulou Canterbury harriers 151 1:00:13 M 34
27 Reuben Burford Dartford Harriers 116 1:00:19 M 46
28 Maria Heslop Tonbridge AC 349 1:00:22 F 50
29 Tom Foster Orpington Road Runners 268 1:00:16 M 29
30 Matt Ferris Tunbridge Wells Harriers 252 1:00:23 M 27
31 Andrew Milne Sevenoaks AC 524 1:00:49 M 35
32 Michael King Tunbridge Wells Harriers 441 1:00:59 M 38
33 Mark Champion Istead & Ifield Harriers 140 1:01:09 M 50
34 Chris Rampling Medway & Maidstone AC 609 1:01:28 M 31
35 Stephen Poole   593 1:01:30 M 41
36 Daniel Walsh Istead & Ifield Harriers 749 1:01:51 M 32
37 Daniel St Martin Maidstone Harriers 692 1:01:56 M 32
38 Gavin Kitchingham Orpington Road Runners 447 1:02:24 M 50
39 Daniel Longhurst Maidstone Harriers 473 1:02:36 M 36
40 Liz Weeks Sittingbourne Striders 757 1:03:12 F 37
41 Alex Horsley Canterbury harriers 374 1:03:17 M 41
42 Matthew Steere Orpington Road Runners 697 1:03:24 M 29
43 Kush Navaratne Maidstone Harriers 539 1:03:31 M 34
44 Jason Witcombe Orpington Road Runners 783 1:03:40 M 42
45 Andrew Walpole Dartford Road Runners 748 1:03:50 M 37
46 Dylan Wendleken Gade Valley Harriers 760 1:03:56 M 45
47 Gavin Mackay Petts Wood Runners 486 1:04:04 M 47
48 Luis Corbo   175 1:04:07 M 17
49 Graeme Lugar Orpington Road Runners 478 1:04:09 M 26
50 Paul Martin Ware Joggers 495 1:04:13 M 38
51 Tina Oldershaw Tonbridge AC 555 1:04:15 F 50
52 Robert White Dartford Road Runners 764 1:04:19 M 47
53 Chris Humphreys Rebel Runners Medway 387 1:04:20 M 32
54 Harriet Woolley Tunbridge Wells Harriers 793 1:04:33 F 29
55 Paul Woodgate Thames Valley Harriers 787 1:04:37 M 43
56 James Mchattie Dartford Road Runners 505 1:04:44 M 33
57 Simon Hesketh   348 1:04:52 M 50
58 John Baldock Tunbridge Wells Harriers 47 1:05:08 M 32
59 Don Lawless Maidstone Harriers 455 1:05:20 M 53
60 Derek George Istead & Ifield Harriers 286 1:05:19 M 46
61 Dave Hadaway Tunbridge Wells Harriers 316 1:05:22 M 51
62 David Lewis Deal Tri CLub 466 1:05:27 M 37
63 Stuart Chandler   139 1:05:38 M 40
64 Daniel Witt Sevenoaks AC 784 1:05:48 M 43
65 John Gurney Petts Wood Runners 314 1:05:47 M 60
66 Simon Howden Tunbridge Wells Harriers 376 1:05:53 M 48
67 James Graham Sevenoaks AC 301 1:05:49 M 64
68 Tony Piper Dartford Road Runners 589 1:05:58 M 53
69 Steve Button Rebel Runners Medway 122 1:06:13 M 50
70 Graham Jenkins Rebel Runners Medway 302 1:06:13 M 38
71 Andy Lewsey   467 1:06:22 M 33
72 Robin Butler Ashford & District RRC 121 1:06:17 M 48
73 Ian Richardson Cambridge & Coleridge AC 617 1:06:20 M 53
74 Christopher Potter Tunbridge Wells Harriers 594 1:06:33 M 48
75 Darren Crew Folkestone Running Club 188 1:06:44 M 48
76 Steve Beaney   62 1:06:37 M 36
77 Thomas Briggs   101 1:07:01 M 23
78 Matthew Burley Larkfield AC 118 1:06:57 M 36
79 Dominic Woolford   792 1:06:59 M 34
80 Andy Walter   750 1:07:11 M 50
81 Stuart Sprinks Folkestone Running Club 690 1:07:21 M 38
82 Philip Cross Woking AC 193 1:07:32 M 54
83 Charlotte Bates Maidstone Harriers 59 1:07:36 F 29
84 Martin Taylor Paddock Wood AC 723 1:07:31 M 47
85 Geoff Turner Tunbridge Wells Harriers 738 1:07:37 M 55
86 Daniel Dean Bexley AC 206 1:07:41 M 27
87 Paul Mcauliffe Larkfield AC 500 1:07:41 M 62
88 Ashley Pearson Orpington Road Runners 572 1:07:35 F 44
89 Carl Shawcross Medway Tri 656 1:07:56 M 47
90 Mark Baker Canterbury harriers 43 1:08:12 M 46
91 Hannah Roberts Petts Wood Runners 622 1:08:17 F 37
92 Martin Hobbs Tunbridge Wells Harriers 360 1:08:18 M 49
93 Mark Attenborough Ashford & District RRC 27 1:08:18 M 50
94 Mark Hattley Orpington Road Runners 340 1:08:27 M 44
95 Dean Ratcliffe Medway Tri 610 1:08:36 M 51
96 Neil Aikman Croydon Harriers 2 1:08:59 M 47
97 Lee Field Coastal Striders 255 1:08:25 M 41
98 James Murrin Rebel Runners Medway 538 1:09:14 M 46
99 Bob Fursey Medway & Maidstone AC 279 1:09:19 M 55
100 Simon Holford Tunbridge Wells Harriers 364 1:09:31 M 47
101 Steven Mccloy Gateshead Harriers and Athletic Club 503 1:09:26 M 41
102 David Sancto Istead & Ifield Harriers 637 1:09:31 M 53
103 Paul O’Grady Orpington Road Runners 553 1:09:28 M 49
104 Chris Harvey Larkfield AC 336 1:09:22 M 42
105 David Ringrose Dartford Road Runners 620 1:09:36 M 47
106 Robert Gray Coastal Striders 304 1:09:41 M 46
107 David Winch Thanet Road Runners 781 1:09:47 M 72
108 Mike Abousselam Orpington Road Runners 1 1:09:46 M 61
109 Mark Pywell   606 1:09:56 M 45
110 Darren Harger Istead & Ifield Harriers 328 1:09:56 M 45
111 Emily Meins Cambridge Harriers 510 1:09:50 F 28
112 Darren Stringer Bristol & West AC 707 1:09:58 M 37
113 Andrew Smith Larkfield AC 665 1:09:31 M 46
114 Roger Hyland   394 1:10:08 M 62
115 Andrew Longhurst Istead & Ifield Harriers 472 1:10:05 M 34
116 Jonathan Arana-Morton South Kent Harriers 15 1:10:10 M 41
117 Mark Duffy Canterbury harriers 229 1:10:16 M 38
118 Mick Brockwell Orpington Road Runners 104 1:10:25 M 54
119 Steve Ausin Tunbridge Wells Harriers 30 1:10:52 M 59
120 Steve Suttle Thanet Road Runners 714 1:10:57 M 59
121 Keith Dean Maidstone Harriers 207 1:10:50 M 53
122 Martyn Pymm Rebel Runners Medway 605 1:11:08 M 41
123 John Lawrence   457 1:11:18 M 45
124 Martyn Earl Maidstone Harriers 234 1:11:07 M 37
125 Anoushka Johnson Central Park Athletics 411 1:11:31 F 44
126 Tony Durey Central Park Athletics 233 1:11:31 M 54
127 James Jarvis   401 1:11:34 M 43
128 Stephen Brooks   107 1:11:48 M 51
129 Glen Baker   39 1:11:59 M 48
130 Ethan Chappell   141 1:11:13 M 18
131 Mike Hall   322 1:12:06 M 50
132 Deborah Hope   372 1:12:06 F 40
133 Simon Ellwood Rebel Runners Medway 243 1:12:19 M 54
134 Emma Creasey South Kent Harriers 187 1:12:13 F 22
135 Stuart Burr Barking Road Runners 119 1:12:13 M 53
136 Stephen Forshaw Thanet Road Runners 265 1:12:20 M 48
137 Gregory Dixon Hawkinge Hurricanes 218 1:12:24 M 51
138 Annette Shrimpton Orpington Road Runners 658 1:12:32 F 43
139 Colin Kent Canterbury harriers 434 1:12:30 M 52
140 John Tolhurst Paddock Wood AC 730 1:12:35 M 64
141 Nick Williamson   778 1:12:39 M 38
142 Mike Denson Canterbury harriers 211 1:12:42 M 46
143 Andrew Archer Istead & Ifield Harriers 19 1:12:56 M 48
144 Alexis Tobin Orpington Road Runners 729 1:12:50 M 44
145 Hayley Larkin Tunbridge Wells Harriers 453 1:13:01 F 31
146 Martin Hawkins Cambridge Harriers 343 1:13:05 M 56
147 Chris Desmond Sevenoaks AC 213 1:13:18 M 55
148 Caroline Curtis Folkestone Running Club 196 1:13:16 F 49
149 Thibaut Compagnion   164 1:13:22 M 33
150 Scot Haggarty Thanet Road Runners 318 1:13:20 M 50
151 Nichols Evans Larkfield AC 244 1:13:27 F 34
152 James Barney Rebel Runners Medway 54 1:13:32 M 29
153 Michael Russell Tunbridge Wells Harriers 633 1:13:44 M 52
154 Dominic Montford Istead & Ifield Harriers 525 1:13:47 M 44
155 Michael Pym   604 1:13:23 M 27
156 Christine Costiff Ashford & District RRC 182 1:13:50 F 56
157 Nicola Morris Tunbridge Wells Harriers 532 1:14:06 F 47
158 Jon Wigley   769 1:14:39 M 67
159 Rose Baker Cambridge Harriers 44 1:14:22 F 53
160 Catherine O’Connor Folkestone Running Club 552 1:14:38 F 48
161 David Beattie Crawley Athletic Club 63 1:14:39 M 70
162 Nick Baxter Rebel Runners Medway 60 1:14:45 M 39
163 Andrew Tremain   735 1:14:42 M 45
164 Georgina Hall Vegan Runners 320 1:14:13 F 25
165 Colin Frith Dulwich Runners 275 1:15:04 M 61
166 Mick Ellsmore Cambridge Harriers 241 1:15:00 M 65
167 Sally George Istead & Ifield Harriers 287 1:15:07 F 36
168 Keith Bishop Dartford Road Runners 75 1:14:45 M 50
169 Vicky Talbot Rosner Invicta East Kent 718 1:15:10 F 58
170 Becky Macey Ashford & District RRC 484 1:15:16 F 37
171 Rob Hill   353 1:15:25 M 31
172 Jacqueline King Istead & Ifield Harriers 440 1:15:31 F 46
173 Lucy Ching Mid Atlantic Athletics Club 147 1:15:27 F 36
174 Christopher Sardo Ashford Tri Club 643 1:15:20 M 63
175 Christopher Caps Vegan Runners 126 1:15:30 M 34
176 Rob Huish   386 1:15:43 M 34
177 Julie Stoppani Maidstone Harriers 703 1:15:53 F 54
178 Paul Holland Maidstone Harriers 366 1:15:54 M 52
179 Claire Wilkins Medway & Maidstone AC 772 1:15:52 F 37
180 Gerald Meah Cambridge & Coleridge AC 509 1:15:59 M 60
181 Lee Howes Medway Tri 379 1:15:57 M 40
182 Sarah Ferns Tunbridge Wells Harriers 251 1:16:10 F 29
183 Kim Howes Swale Combined AC 378 1:15:50 F 53
184 Richard Hoare   357 1:16:00 M 38
185 Bradley Bunk Ashford & District RRC 114 1:16:10 M 55
186 Mark Biddis   72 1:16:22 M 43
187 Stephen Jefferson   404 1:15:38 M 48
188 Adam Corke   176 1:16:28 M 53
189 Iain Booth Rebel Runners Medway 82 1:16:30 M 50
190 Gill Oconnor Ashford & District RRC 551 1:16:26 F 56
191 James Sealey Orpington Road Runners 651 1:16:25 M 44
192 Trevor Edgley Istead & Ifield Harriers 236 1:16:29 M 70
193 Neil Woodham Ashford & District RRC 788 1:16:35 M 37
194 Mark Best   69 1:16:30 M 50
195 C Nelson   541 1:16:24 M 52
196 Karen Puttock Folkestone Running Club 603 1:16:35 F 45
197 Michele Nixon Saints & Sinners Running Club 548 1:16:56 F 41
198 Gloria Puig Sainz   602 1:16:15 F 41
199 Christian Gilbert   292 1:16:49 M 34
200 James Thomson   727 1:16:12 M 39
201 Rebecca Williams Thanet Road Runners 777 1:16:47 F 38
202 Jamie Yeo   798 1:16:14 M 26
203 Shaun Tunca Vegan Runnerstoll UK 737 1:17:08 M 49
204 Toby Bryant Totton Running Club 112 1:16:57 M 25
205 Sam Risby Bexley AC 621 1:17:06 M 25
206 Chris Peel   574 1:16:59 M 44
207 Ben Rogers Larkfield AC 625 1:16:42 M 47
208 Lee Allen Rebel Runners Medway 9 1:16:55 M 38
209 Daren Parris Canterbury harriers 568 1:17:31 M 49
210 Bridget Ostrehan Rebel Runners Medway 561 1:17:19 F 47
211 Ben Draper   225 1:16:51 M 37
212 Joe Neilson   540 1:17:49 M 31
213 Tony Newman Orpington Road Runners 544 1:17:37 M 51
214 Victoria Wright Istead & Ifield Harriers 797 1:17:52 F 27
215 Neale Young   801 1:17:45 M 35
216 Antel Muller Rebel Runners Medway 533 1:17:58 F 30
217 Colin Newton   545 1:17:50 M 31
218 Sarah Arana-Morton South Kent Harriers 16 1:17:56 F 41
219 Gemma Jeffrey Canterbury harriers 407 1:18:05 F 37
220 Stuart Nunn Ashford & District RRC 550 1:18:08 M 41
221 Terry Felvus Dartford Road Runners 249 1:17:55 M 34
222 Margaret Connolly Invicta East Kent 166 1:18:21 F 60
223 Jonathan Clark   152 1:18:20 M 54
224 Shaun Washington   751 1:18:31 M 46
225 Simon Wendholt   759 1:18:23 M 53
226 Paul O’Keefe Canterbury harriers 554 1:18:33 M 47
227 Mark Carlton Ashford & District RRC 805 1:18:44 M 36
228 Abigail Coleman   162 1:18:45 F 44
229 Victoria Stears   695 1:18:59 F 29
230 Edmund Smith   670 1:18:15 M 35
231 Malcolm Mcken Petts Wood Runners 506 1:18:54 M 51
232 Jason Coombes Hawkinge Hurricanes 170 1:18:47 M 48
233 Jessica Relf   616 1:18:51 M 35
234 Spencer Hoult   375 1:19:14 M 44
235 Douglas Osborne Rebel Runners Medway 560 1:18:49 M 52
236 Justin Fantetti   245 1:19:02 M 41
237 Amy Stimpson Dover Road Runners 700 1:19:08 F 33
238 Daniel Baker Dover Road Runners 37 1:19:08 M 43
239 Annette Dix   217 1:19:24 F 54
240 Colin Ricketts Tunbridge Wells Harriers 619 1:19:31 M 53
241 Mark Baldock   48 1:19:26 M 55
242 Danny King   439 1:18:53 M 35
243 Glyn Smith Cambridge & Coleridge AC 671 1:19:22 M 72
244 Annette Nixon Deal Tri CLub 547 1:19:43 F 48
245 Robert Archer   21 1:19:33 M 41
246 William Jones Larkfield AC 426 1:19:28 M 39
247 Graham Brown Cambridge Harriers 110 1:19:51 M 55
248 Kevin Southen   680 1:19:54 M 44
249 Elvis Cooper   173 1:19:47 M 36
250 Peter Heckel   346 1:20:11 M 45
251 Steve Hunter   391 1:20:26 M 64
252 Amanda Smith Tunbridge Wells Harriers 664 1:20:24 F 48
253 Craig Peake Maidstone Harriers 570 1:20:22 M 59
254 Marie Watson South Kent Harriers 752 1:20:34 F 52
255 Richard Boyd Coastal Striders 91 1:20:11 M 53
256 Thomas Jessup Canterbury harriers 410 1:20:27 M 24
257 Chris Price   601 1:20:58 M 34
258 Ian Mccarthy Cambridge Harriers 502 1:20:49 M 61
259 Lance Boseley Hawkinge Hurricanes 84 1:20:38 M 54
260 John Milligan   522 1:20:40 M 38
261 Emma Stockley   702 1:20:38 F 38
262 Don Williams   776 1:21:09 M 62
263 Lee Brewer   98 1:21:09 M 40
264 Daniel Marsden Rebel Runners Medway 489 1:21:22 M 43
265 Simon Burton Thanet Road Runners 120 1:21:17 M 48
266 Susan Hoare   358 1:21:17 F 36
267 Caroline Jeffrey Orpington Road Runners 406 1:21:32 F 53
268 Sarah Dand Istead & Ifield Harriers 199 1:21:26 F 38
269 Melanie Christodoulou Canterbury harriers 150 1:21:37 F 27
270 Stephanie Bancroft Canterbury harriers 50 1:21:18 F 50
271 Sophie Edmonds Ashford & District RRC 237 1:21:34 F 28
272 Zoe Kingsmell Blackheath & Bromley Harriers AC 443 1:21:19 F 55
273 John Simcox Hastings Runners 661 1:21:35 M 40
274 Sally Dawodu-Talabi Istead & Ifield Harriers 205 1:21:42 F 54
275 Peter Lane   450 1:21:20 M 46
276 Olivia Walker   746 1:22:01 F 26
277 Danny Baker   38 1:21:54 M 36
278 Darren Pottinger   596 1:21:38 M 44
279 Simon Perry Maidstone Harriers 579 1:21:57 M 37
280 Nick France Rebel Runners Medway 271 1:22:26 M 49
281 James Caps   127 1:22:38 M 18
282 Sarah Regan Bromley Veterans AC 615 1:22:36 F 46
283 Martin Rowling Orpington Road Runners 631 1:22:54 M 64
284 Wes Fernandez   250 1:22:54 M 42
285 Teresa Szumanska   717 1:22:51 F 37
286 Rosie Dineen   216 1:22:52 F 29
287 Greg Johnson   412 1:23:06 M 25
288 Terry Cook Dartford Road Runners 168 1:23:04 M 61
289 David Gates Istead & Ifield Harriers 285 1:23:08 M 52
290 Sarah Lofts   471 1:23:16 F 30
291 Ashley Smith Orpington Road Runners 666 1:23:04 M 51
292 Stephen Ralley   608 1:23:22 M 41
293 Barry Bell Istead & Ifield Harriers 64 1:23:28 M 69
294 Carrie Hitchman Larkfield AC 356 1:23:20 F 38
295 Vicky Scott Folkestone Running Club 650 1:23:48 F 33
296 Carol Marsh Plumstead Runners 490 1:23:44 F 58
297 Sarah Ratcliffe Orpington Road Runners 611 1:23:43 F 52
298 Ian Merrick   512 1:23:14 M 29
299 Debbie Southern   681 1:23:32 F 44
300 John Southern   682 1:23:32 M 45
301 Darren Bowley Coastal Striders 88 1:23:28 M 42
302 Fred Streatfield Larkfield AC 706 1:23:51 M 66
303 Kate Stroud   708 1:24:08 F 41
304 Adrian Drew Rebel Runners Medway 226 1:23:54 M 50
305 Nina Gibson   291 1:24:09 F 42
306 Jonathan Crowle Istead & Ifield Harriers 195 1:23:52 M 45
307 Jason Beaney Istead & Ifield Harriers 61 1:24:40 M 56
308 Stephen Briggs Orpington Road Runners 100 1:24:34 M 66
309 Tony Savage Canterbury harriers 646 1:24:36 M 63
310 Dave Hutchinson   392 1:24:44 M 46
311 Karen Best   68 1:24:41 F 37
312 Hannah Wilding   771 1:24:46 F 24
313 Peter Burfoot Wadhurst Runners 115 1:25:32 M 65
314 Melissa Thompson   726 1:25:10 F 46
315 Sarah Shewell Sevenoaks AC 657 1:25:43 F 58
316 Mick Miles Rebel Runners Medway 516 1:25:35 M 55
317 Suzanne Halsey   323 1:25:13 F 42
318 Jon Meyer   514 1:25:35 M 53
319 Matt Cottrell Riverside Runners 183 1:25:53 M 30
320 Andrew Millen   518 1:26:00 M 34
321 Jessica Stanley   693 1:26:04 F 28
322 Laura Steed Riverside Runners 696 1:26:09 F 29
323 Martin Morley Lincoln Wellington 531 1:26:26 M 66
324 Lisa O’Malley   557 1:26:03 F 45
325 Stephen Murfet   535 1:25:39 M 42
326 Ade Grimmond   310 1:26:22 M 57
327 Frances Hunt Ashford & District RRC 388 1:26:27 F 41
328 Ross Sandy Rebel Runners Medway 640 1:26:27 M 40
329 Jenny Baldock Rebel Runners Medway 46 1:26:28 F 59
330 Chris Gunton   313 1:26:27 M 34
331 James Cooke Maidstone Harriers 169 1:26:09 M 37
332 Heather Johnston Ashford & District RRC 417 1:26:34 M 29
333 Gordon Jeffrey   408 1:26:17 M 69
334 Vanessa Hollamby Paddock Wood AC 365 1:26:33 F 56
335 Jonathan Hunt   389 1:26:10 M 41
336 Catherine Flood   260 1:26:02 F 32
337 Dan Hawkes   341 1:26:39 M 43
338 Lesley Devine   214 1:26:40 F 46
339 Sally Stock   701 1:26:46 F 40
340 Martin Wood   786 1:26:44 M 60
341 Keith Dungate Cambridge Harriers 231 1:26:44 M 70
342 Adam Petley   583 1:26:48 M 36
343 Carole Fisher Larkfield AC 256 1:26:46 F 50
344 Lidia Hill Canterbury harriers 352 1:27:01 F 42
345 Sue Piper   588 1:26:54 F 55
346 Gordon Pennington Werrington Joggers 576 1:26:45 M 44
347 Dan Shanahan   653 1:26:37 M 33
348 Michael Small Rebel Runners Medway 663 1:26:49 M 29
349 Glenn Arnold Istead & Ifield Harriers 23 1:27:10 M 47
350 Fraser Tolman   731 1:27:36 M 33
351 Jim Brodie   105 1:27:03 M 44
352 Andrew Burgess Maidstone Harriers 117 1:27:07 M 52
353 Jason Parks Dover Road Runners 567 1:26:58 M 24
354 Sarah Easton   235 1:28:02 F 40
355 Amy Bacmeister Dover Road Runners 31 1:27:57 F 25
356 David Bacmeister Dover Road Runners 32 1:27:58 M 53
357 David Botting   85 1:28:09 M 53
358 Kev Gardner Deal Tri CLub 284 1:27:59 M 49
359 Debbie Hatt Thanet Road Runners 339 1:28:10 F 48
360 Janet Morgan Thanet Road Runners 530 1:28:08 F 59
361 Lorna Judd   429 1:27:41 F 37
362 Felicity Banfield   51 1:27:51 F 39
363 Steve Larkin   454 1:28:02 M 45
364 Damian Magee Orpington Road Runners 487 1:28:08 M 47
365 Miriam Dorrity Paddock Wood AC 224 1:28:44 F 65
366 Simon Johnson   415 1:28:18 M 60
367 Saul Kay   432 1:28:13 M 31
368 Mandy Lett Orpington Road Runners 465 1:28:55 F 41
369 Stephen Samuals   636 1:29:05 M 36
370 Brendan Britt   103 1:28:51 M 68
371 Anita Dubery Orpington Road Runners 228 1:28:57 F 53
372 Chris Kerrey Orpington Road Runners 437 1:28:57 M 49
373 Ellie Arbuckle   17 1:28:46 F 17
374 Kevin Gregory Dover Road Runners 307 1:28:53 M 57
375 Claire Hart Dover Road Runners 334 1:28:55 F 34
376 Chris Doran Rebel Runners Medway 222 1:28:56 M 55
377 Mia Scaggiante   648 1:28:41 F 39
378 David Pettman Coastal Striders 584 1:28:47 M 65
379 Ken Jones   420 1:28:33 M 59
380 Helena Woods   791 1:28:34 F 49
381 Julie Browne   111 1:29:18 F 50
382 Tony Richardson   618 1:29:17 M 58
383 Sophie Kimber   438 1:29:10 F 51
384 Warren Drury   227 1:29:01 M 43
385 Amanda Cooper Ashford Tri Club 172 1:29:19 F 49
386 David Williams Thanet Road Runners 775 1:29:06 M 68
387 Chris Strange Larkfield AC 705 1:29:17 M 45
388 Alison Strange Larkfield AC 704 1:29:17 M 41
389 Grace Rowland Cambridge Harriers 630 1:29:31 F 27
390 Paul Preston   600 1:29:00 M 50
391 Lee Marsh Istead & Ifield Harriers 491 1:29:41 M 43
392 Lisa Potter   595 1:29:26 F 30
393 Mark Fuller   277 1:29:25 M 54
394 Alessandro Paolieri   566 1:29:29 M 46
395 Rebecca Georgiadis Orpington Road Runners 288 1:29:39 F 25
396 Nicholas Langley   451 1:29:55 M 36
397 Sophie Bowkett   87 1:29:22 F 31
398 Sophie Moore Dover Road Runners 528 1:29:53 F 26
399 Alison Appleton   13 1:30:05 F 59
400 Claire Furze Grimmond   280 1:30:16 F 47
401 Sarah Smith Larkfield AC 678 1:29:46 F 41
402 Lottie Curtis Larkfield AC 197 1:29:54 M 43
403 Karen Chamberlain Ipswich Jaffa Running Club 135 1:30:11 F 50
404 Helen Fooks Istead & Ifield Harriers 262 1:30:28 F 46
405 Alice Baldock   45 1:30:28 F 21
406 John Chappell   145 1:29:58 M 57
407 Luke Chappell   146 1:29:59 M 27
408 Karen Quinn   607 1:30:10 F 39
409 Carol Tsang Tunbridge Wells Harriers 736 1:30:36 F 42
410 Amy Crook   190 1:30:43 F 21
411 Anna Akers   4 1:31:03 F 44
412 Lorraine Laycock   461 1:30:44 F 49
413 Emma Brown Dartford Road Runners 109 1:30:48 F 40
414 Rebecca Penfold   575 1:31:05 F 31
415 Karen Hollands Rebel Runners Medway 368 1:31:00 F 47
416 Helen Graves Dartford Road Runners 303 1:31:01 F 32
417 Emma Jones Orpington Road Runners 418 1:31:21 F 46
418 Maria Vinall Istead & Ifield Harriers 741 1:31:20 F 54
419 Sarah Palmer Rebel Runners Medway 565 1:31:11 F 37
420 Matthew Braine   95 1:31:04 M 40
421 Caroline Braine   94 1:31:05 F 38
422 Zoe Weller   758 1:31:17 F 27
423 Sian Thomas Rebel Runners Medway 725 1:31:30 F 44
424 Lesley Waller   747 1:31:49 F 43
425 Nicola Fletcher   259 1:31:40 F 34
426 PJ Bowyer-Jones Larkfield AC 90 1:31:28 F 62
427 Duncan Chamberlain Ipswich Jaffa Running Club 134 1:32:00 M 53
428 Michael Devine Rugby & Northampton 215 1:32:02 M 55
429 Alexander Menzies   511 1:31:53 M 49
430 Phil Basher   57 1:32:16 M 59
431 Ann Ledgard   462 1:32:35 F 45
432 Matthew Allan   7 1:32:15 M 46
433 Rebecca Grew Dover Road Runners 308 1:32:12 F 29
434 Chris Hudson Orpington Road Runners 384 1:32:52 M 54
435 Jae Hopkins   373 1:32:16 F 45
436 Angela Hudson Orpington Road Runners 383 1:32:53 F 52
437 Helen Lennon South Kent Harriers 463 1:32:55 F 49
438 Fernanda Bland   79 1:32:30 F 45
439 Zoe Ellsmore   242 1:32:41 F 34
440 Janine Deniz   209 1:32:41 F 30
441 John Fidge Ashford & District RRC 254 1:33:12 M 67
442 Maria Macdonald Cambridge Harriers 483 1:33:14 F 65
443 Nigel Hales Hawkinge Hurricanes 319 1:33:13 M 48
444 Jamie Bartlett   56 1:32:55 M 44
445 Jayne Fuller Rebel Runners Medway 276 1:33:24 F 36
446 Symon Wildgoose Rebel Runners Medway 770 1:33:26 M 50
447 Stephanie Whitehead   765 1:33:32 F 45
448 Phillipa Veitch Istead & Ifield Harriers 740 1:33:24 F 45
449 Gill Lawrence Orpington Road Runners 456 1:33:47 M 56
450 Cheryl St Jéan-Ellis East End Road Runners 691 1:33:17 F 49
451 Tara Galloway   282 1:33:50 F 34
452 Heather Heath   344 1:33:40 F 45
453 Karen Crompton   189 1:33:48 F 47
454 Sandra Donald South Kent Harriers 221 1:34:22 F 53
455 Hayley Appleby   12 1:34:01 F 24
456 Jeff Gardiner   283 1:34:32 M 54
457 Lisa New   542 1:34:35 F 45
458 Denise Syndercombe   716 1:34:23 F 52
459 Donna Sugden   710 1:34:24 F 51
460 Dawn Potts   598 1:34:32 F 42
461 Pauline Petitt Thanet Road Runners 582 1:34:40 F 57
462 John Allen Rebel Runners Medway 8 1:34:24 M 46
463 Zoe Kent Larkfield AC 435 1:34:46 F 54
464 Andrew Tondeur Rebel Runners Medway 734 1:35:08 M 55
465 barry pluck   803 1:35:19 M 41
466 Gabrielle Kay   431 1:35:03 F 24
467 Kevin Blackman Hawkinge Hurricanes 77 1:35:15 M 48
468 Toni Blackman Hawkinge Hurricanes 78 1:35:15 F 48
469 Mark Perkins Orpington Road Runners 577 1:34:54 M 54
470 Ronald Smith Sittingbourne Striders 677 1:35:57 M 77
471 Ilona Morgan   529 1:35:33 F 40
472 Greg Guthrie   315 1:35:19 M 42
473 Ben Young   799 1:35:39 M 36
474 Sophie Cornwall   178 1:35:22 F 48
475 Anna Card   806 1:36:25 F 33
476 Keith Lynn Ashford & District RRC 479 1:35:29 M 52
477 Siriol Hunter   390 1:36:24 F 58
478 Gillian Federici   247 1:36:06 F 35
479 Sharon Coughlan   184 1:36:18 F 56
480 Joyce Bell Istead & Ifield Harriers 65 1:36:16 F 65
481 Melanie Best   70 1:36:19 F 38
482 Graham Blackman   76 1:36:47 M 51
483 John Taylor Heaton Harriers & AC 722 1:36:06 M 78
484 Natalie Newton   546 1:36:51 F 35
485 Lauren Gorey Orpington Road Runners 300 1:36:45 F 23
486 Derek Mcdonough   504 1:36:51 M 48
487 Eleanor Ballinger Bexley AC 49 1:37:07 F 25
488 Ros Davidge   204 1:36:46 F 33
489 Sarah Homewood Ashford & District RRC 370 1:37:14 F 42
490 Patrick Mccabe   501 1:36:45 M 55
491 Martin Pearce   571 1:36:54 M 42
492 Donna Smitherman   679 1:36:40 F 44
493 James Ross   628 1:37:01 M 46
494 Helen Alden   5 1:37:21 F 41
495 Neil Sugden   711 1:37:17 M 55
496 Sue Reader Ashford & District RRC 614 1:37:46 F 39
497 Julie Sharp Thanet Road Runners 654 1:37:18 F 41
498 Marie Brazier Hawkinge Hurricanes 97 1:37:40 F 42
499 Samantha Miller Hawkinge Hurricanes 520 1:37:41 F 43
500 Filiz Salih Ashford & District RRC 635 1:37:19 F 30
501 Wendy Barker   52 1:37:24 F 52
502 Liam Allan   6 1:37:57 M 30
503 Andrew Fogg South Kent Harriers 261 1:38:02 M 56
504 Sarah Harvey South Kent Harriers 338 1:37:50 F 44
505 Rebecca Cosser   181 1:38:05 F 24
506 Helen Weeden Ashford & District RRC 756 1:38:30 F 47
507 Ann Fidge Ashford & District RRC 253 1:38:28 F 64
508 Simon Judd   430 1:38:33 M 57
509 Katy Baker Larkfield AC 41 1:38:21 F 31
510 Margaret Macarthur   481 1:38:55 F 47
511 Mark Jones   422 1:38:23 M 46
512 Caroline Perks Larkfield AC 578 1:38:34 F 42
513 Kate Clipstone Hawkinge Hurricanes 159 1:38:55 F 49
514 Dave Clipstone Hawkinge Hurricanes 158 1:38:55 M 54
515 Martin Pearson Maidstone Harriers 573 1:38:57 M 40
516 Gary Ludwin   477 1:38:46 M 41
517 Terry Wightwick   768 1:39:19 M 69
518 Richard Rathbone   613 1:38:48 M 33
519 Alasdair Swan   715 1:39:13 M 58
520 Ruth Merry   513 1:39:31 F 38
521 Elizabeth Bagnall   33 1:39:11 F 37
522 Tracy Daniels Dartford Road Runners 201 1:39:31 F 52
523 Emma Harvey Larkfield AC 337 1:39:20 F 37
524 Susan Holland Istead & Ifield Harriers 367 1:39:33 F 56
525 Leah Hall   321 1:39:37 F 35
526 Stephanie Dungate Cambridge Harriers 232 1:39:42 F 61
527 Pete Tayler   721 1:39:36 M 55
528 Sarah Watson Coastal Striders 753 1:39:49 F 43
529 Sarah Harmes Thanet Road Runners 329 1:39:56 F 45
530 Karen Daniels Thanet Road Runners 200 1:39:57 F 55
531 Jodie Arthurs   24 1:40:07 F 28
532 Rob Lawrence Orpington Road Runners 458 1:40:30 M 56
533 Vicky Hawkes   342 1:40:20 F 44
534 Michelle Marsh Petts Wood Runners 492 1:40:30 F 51
535 Gary Longley   474 1:40:15 M 49
536 Sarah Hart   335 1:40:33 F 48
537 Emma Berry   66 1:40:39 F 41
538 Kelly Murphy   536 1:40:45 F 47
539 Kasia Jaworska   402 1:40:39 F 31
540 Kate Coultrip   185 1:40:35 F 43
541 Louise Hammond Larkfield AC 326 1:40:53 F 48
542 Maggie Chapman Larkfield AC 143 1:40:53 F 50
543 Mark Archer   20 1:41:05 M 51
544 Anita Hogben   362 1:41:29 F 46
545 Caroline Jordon   427 1:41:45 F 29
546 Robert Sanham   642 1:41:14 M 68
547 Steve Rosier   627 1:41:25 M 52
548 Miriam Simmons   662 1:41:55 F 52
549 Naomi Attenborough   28 1:41:42 F 24
550 Neil Carmen   131 1:42:06 F 48
551 Helen Lillyman   468 1:42:06 F 40
552 Justin Hill-Tyler   355 1:42:30 M 43
553 Kelly Mcallister   499 1:41:55 F 43
554 Anna Rowland Cambridge Harriers 629 1:42:37 F 60
555 Terry Stephens Maidstone Harriers 699 1:42:24 M 45
556 Paul Heywood Rebel Runners Medway 350 1:42:16 M 56
557 Claire Gillespie   295 1:42:40 F 31
558 Christine Spree   688 1:43:03 F 50
559 Karen Martin   494 1:43:04 F 45
560 Helen Johnson   414 1:42:53 F 30
561 Jom Spree   689 1:43:13 M 45
562 Emily Hadden   317 1:43:07 F 32
563 Gary Millner   523 1:43:16 M 59
564 Karla Clark   153 1:43:15 F 44
565 Chloe Cornwall   177 1:43:08 F 24
566 Fiona Jones   419 1:43:18 F 50
567 Laura Cross   191 1:44:13 F 37
568 Collette Windsor South Kent Harriers 782 1:43:57 F 40
569 Gary Frake South Kent Harriers 270 1:43:57 M 55
570 Julia Bird   74 1:44:14 F 45
571 Colin Cable Larkfield AC 123 1:43:55 M 55
572 Katherine Baker   40 1:43:49 F 46
573 Nigel Hidson Rebel Runners Medway 351 1:44:14 M 57
574 Malcolm Frier   273 1:44:14 M 61
575 Nick Frier   274 1:44:14 M 33
576 Kerri Baker   42 1:44:40 F 41
577 Vicki Denny Istead & Ifield Harriers 210 1:44:45 F 46
578 Terrie Dockson   219 1:45:26 F 47
579 Liz Outten   562 1:44:51 M 36
580 Jane Phillips   585 1:45:34 F 61
581 Laura Dale Bexley AC 198 1:45:07 F 34
582 Gordon Steadwood Ashford Athletics Club 694 1:45:31 M 53
583 Sarah Jackson   399 1:45:32 F 38
584 Andrew Cornwell Ashford Tri Club 179 1:46:02 M 51
585 Lesley Hamer   325 1:45:29 F 57
586 David Hamer   324 1:45:29 M 62
587 Grant Woodman   790 1:46:13 M 62
588 Cora Moore   527 1:45:36 F 42
589 Kylie Petitt   581 1:46:26 F 29
590 Daniel Smith   668 1:46:18 M 48
591 Jo Smith   673 1:46:18 F 42
592 Emma Sillitoe Orpington Road Runners 660 1:47:08 F 42
593 Sue Woodhead Orpington Road Runners 789 1:47:09 F 51
594 Pauline Tallett   719 1:46:47 F 52
595 Faye Sellen   652 1:46:48 F 41
596 Helen Jousselin Cambridge Harriers 428 1:47:40 F 56
597 Sara Green   306 1:47:04 F 38
598 Marie Rollison   626 1:47:22 F 37
599 Bruce Cocks Orpington Road Runners 160 1:47:47 M 50
600 Claire Cocks   161 1:47:57 F 41
601 Diane Parsons   569 1:48:09 F 41
602 Jim Gillespie   296 1:48:00 M 60
603 Mark Pottinger   597 1:48:06 M 49
604 Rebecca Knock   448 1:48:12 F 37
605 Zoe Holmes Dover Road Runners 369 1:48:12 F 43
606 Darren Archard   18 1:48:35 M 42
607 Brian Feldman Roadhoggs Leicester AC 248 1:48:28 M 71
608 Katie Iggulden Exon   396 1:48:24 F 45
609 Tyree Spicer   686 1:48:24 F 42
610 Su Bailey   36 1:48:25 F 48
611 Claire Goodwin   299 1:49:09 F 44
612 Nicola Satterford   645 1:48:51 M 38
613 Linda Fox Thanet Road Runners 269 1:48:45 F 65
614 Melanie Sullivan   712 1:49:16 F 53
615 Amanda Harrison Rebel Runners Medway 333 1:49:26 F 33
616 Bryony Rathbone   612 1:49:28 F 34
617 Sarah Hampshire Maidstone Harriers 327 1:49:33 F 47
618 Helen Hensel   347 1:49:22 F 41
619 Thomas Ford   264 1:50:13 M 27
620 Jason Green   305 1:49:28 M 47
621 Nikki Moody   526 1:49:54 F 45
622 Rebecca Edwards South Kent Harriers 238 1:51:04 F 49
623 Ron Blandford   80 1:50:58 M 70
624 Lesley Doran Rebel Runners Medway 223 1:51:16 F 53
625 Stacy Wilson Rebel Runners Medway 780 1:51:27 F 38
626 Sally Congram Rebel Runners Medway 165 1:51:31 F 48
627 Lisa Oliver   556 1:51:30 F 42
628 Sarah Taylor Larkfield AC 724 1:51:43 F 29
629 Hugh Scarlin   649 1:51:43 M 29
630 Bonnie Mack   485 1:52:06 F 28
631 Ben Williams   774 1:52:06 M 39
632 Adrian Summers   713 1:52:06 M 40
633 Kevin Jones   421 1:52:34 M 53
634 Ramon Saiz Maidstone Harriers 634 1:52:48 M 82
635 John Gibson Serpentine 290 1:53:06 M 70
636 Tracey Kitchener Swanscombe Strollers Road Running Club 446 1:53:21 F 54
637 Les Roberts   623 1:54:01 M 64
638 Emily Silcock   659 1:54:05 F 26
639 Emily Kenward   436 1:54:05 F 27
640 Sarah Edwards   239 1:54:54 F 37
641 Rachel Bray   96 1:54:15 F 27
642 Nicola Hills Rebel Runners Medway 354 1:54:56 F 47
643 Julie Carey   128 1:55:28 F 57
644 Kenza Bowman   89 1:55:29 F 36
645 Jessica Langston   452 1:55:58 F 25
646 Shelley Birch   73 1:55:59 M 32
647 Simone Tomlins   733 1:57:07 F 39
648 Stephen Caps TRAC 129 1:57:08 M 59
649 Elizabeth Boatman   81 1:57:27 F 45
650 Helen White   763 1:57:28 F 50
651 Sarah Martins   496 1:57:28 F 39
652 Rachel Poke   591 1:57:34 F 30
653 Tracey Harris   332 1:58:02 F 47
654 Edwin Bartlett Veterans Athletics Club 55 1:58:33 M 73
655 Louise Harris   330 1:59:23 F 39
656 Lulu Caps   108 2:00:08 F 55
657 Hannah Christie Hawkinge Hurricanes 149 2:01:32 F 29
658 Juliette Augwr   29 2:03:13 F 27
659 Tina Amos Coastal Striders 11 2:03:06 F 54
660 Nicky Biddall Coastal Striders 71 2:03:07 F 60
661 Jeannette Giles Istead & Ifield Harriers 294 2:07:03 F 79
662 Celia Poke   590 2:07:52 F 58
663 Emma Jenkins Ashford & District RRC 409 2:08:23 F 43
664 Becky Hodgson Ashford & District RRC 361 2:08:25 F 53
665 Debbie Sawyer Dartford Road Runners 647 2:09:54 F 46
666 Diane Davey   203 2:10:32 F 46
667 Nicola Allen Rebel Runners Medway 10 2:10:33 F 39
668 Martyn Waghorn   744 2:14:30 M 37
669 Angela Waghorn   743 2:14:38 F 64
670 Lisa Smith Istead & Ifield Harriers 675 2:16:33 F 47
671 Melissa Arif   22 2:20:53 F 41
672 Carla Brooks   106 2:23:56 F 34
673 Nicola Kingston   444 2:23:56 F 42