Place Name Team Number Time Gender Age
1 Will Munday Swansea Harriers 530 56:05 M 23
2 Anthony Jackson Sittingbourne Striders 389 58:45 M 33
3 Christopher Rampling Medway and Maidstone AC 605 58:58 M 32
4 Lee Mcmeekin medway & maidstone 503 1:00:21 M 46
5 Carl Holden Guernsey Athletics 360 1:00:33 M 34
6 Stephen Male Folkstone Running Club 469 1:00:39 M 53
7 Kieran Mcauliffe Larkfield Athletics Club 496 1:01:23 M 35
8 Jim Ashworth-Beaumont serpentine 27 1:01:26 M 53
9 Henry Cox Canterbury harriers 167 1:01:33 M 21
10 Prakash Gurung Sauth Kent Harriers 313 1:01:51 M 42
11 Kieran Fitzpatrick Tunbridge Wells Harriers 242 1:01:51 M 37
12 Neill Wright Medway & Maidstone AC 792 1:02:05 M 43
13 Stephen Poole Istead & Ifield Harriers 591 1:03:50 M 42
14 Alex Horsley Canterbury harriers 371 1:05:00 M 42
15 Ben Mcghee Deal Tri Club 499 1:05:13 M 37
16 Phil Hoyland Folkestone RC 374 1:05:20 M 37
17 Reuben Burford Dartford Harriers 118 1:05:18 M 47
18 Tony Durey Central Park Athletics 220 1:05:39 M 55
19 Joshua Brittain 104 1:05:55 M 28
20 Louis Mayhew 494 1:06:04 M 43
21 Mark Penny Cambridge Harriers 577 1:07:01 M 38
22 Tom Pope 594 1:07:15 M 35
23 Gavin Wood 779 1:07:23 M 32
24 Liz Weeks Tonbridge AC 748 1:07:27 F 38
25 Chris Wood 777 1:07:26 M 42
26 Mark Champion Istead and Ifield Harriers 136 1:07:48 M 51
27 Daniel Walsh Istead and Ifield Harriers 738 1:07:47 M 33
28 Joshua Bugg 114 1:07:57 M 27
29 John Foss South London Harriers 258 1:08:03 M 60
30 Claire Day Tonbridge AC 188 1:08:12 F 38
31 Steve Beaney 55 1:08:43 M 37
32 Alexander Wilson 769 1:08:53 M 62
33 Robert Gray Coastal Striders 298 1:09:01 M 47
34 Tony Piper Dartford Road runners 587 1:09:11 M 54
35 Emma Creasey Folkestone RC 170 1:09:18 F 23
36 Paul Ahsunollah Maidstone Harriers 4 1:09:30 M 54
37 Alun Rodgers Medway and Maidstone AC 629 1:09:33 M 52
38 Henry Axon 35 1:09:37 M 22
39 John Gurney Petts wood runners 312 1:09:44 M 61
40 Jon Eaton South Kent Harriers 225 1:09:55 M 35
41 Jonny Wells Ashford and district 749 1:10:03 M 42
42 Chris Peel 574 1:10:15 M 45
43 Mark Baker Canterbury harriers 40 1:10:19 M 47
44 Deborah Hope 369 1:10:18 F 41
45 James Booth Ashford and District RRC 85 1:10:25 M 42
46 Luke Ford Cambridge Harriers 256 1:10:24 M 22
47 Gareth Lewis Sittingbourne Striders 452 1:10:43 M 52
48 Neil Aikman Croydon Harriers 5 1:10:52 M 48
49 Aiden Gorham Ashford Striders 294 1:10:50 M 28
50 Kevin Newman Folkestone RC 542 1:10:58 M 37
51 Ben Burton Rotherham Harriers and AC 123 1:11:00 M 25
52 David Sancto Istead & Ifield Harriers 642 1:11:01 M 55
53 Mark Attenborough Ashford & District RRC 32 1:11:29 M 51
54 Anoushka Johnson Central Park Athletics 396 1:11:45 F 45
55 Raymond Pearce South Kent Harriers 573 1:11:47 M 59
56 Robin Butler Ashford & District RRC 126 1:12:00 M 49
57 Jon Munday MedwayTri 529 1:12:15 M 51
58 Jacqueline O’reilly Tonbridge AC 554 1:12:21 F 34
59 David Winch Thanet Roadrunners AC 772 1:12:16 M 73
60 Paul Sparks 682 1:12:24 M 52
61 Dean Perry Orpington 579 1:12:31 M 52
62 Joseph Todd 716 1:12:30 M 37
63 Andy Lewsey 454 1:12:15 M 34
64 Patrick Ainsworth Greenwich Tritons 6 1:12:34 M 29
65 Anthony Barfoot 45 1:12:52 M 57
66 Dan Smith Istead and Ifield 668 1:13:22 M 30
67 Keith Haynes Ashford & District RRC 337 1:13:41 M 43
68 Alan Savage Istead and Ifield 648 1:13:42 M 42
69 Jennifer Wallace 736 1:13:42 F 29
70 Hannah Wilding Canterbury harriers 763 1:13:42 F 25
71 Jonathan Arana-Morton 15 1:13:49 M 47
72 Simon Cox Canterbury harriers 169 1:13:47 M 60
73 John Lawrence 433 1:13:59 M 46
74 Darren Woods Striders of Croydon 787 1:14:12 M 31
75 Amy Rodgers 630 1:14:16 F 30
76 Darren Painter 562 1:14:31 M 51
77 Stephen Brooks 108 1:14:09 M 52
78 Kevin Whitby 750 1:14:39 M 50
79 Mark Butcher 125 1:14:28 M 35
80 Mischa Hayter 338 1:14:38 F 35
81 Trevor Brenchley 99 1:14:46 M 49
82 Tony Hyde Pitsea 380 1:14:49 M 53
83 Andrew Tighy 714 1:14:27 M 35
84 Martin Salmon Hawkinge Hurricanes Running Club 641 1:14:56 M 50
85 Bob Fursey Medway & Maidstone AC 268 1:14:59 M 56
86 Andrew Richardson Thanet roadrunners 614 1:14:55 M 33
87 Jonathan Clark 144 1:15:00 M 55
88 Ben Tong 720 1:15:15 M 36
89 Simon Newstead 544 1:15:20 M 36
90 Paul Webster Swanley 747 1:15:37 M 45
91 Chris Desmond Sevenoaks AC 202 1:15:39 M 56
92 Philip Northfield Paddock wood 548 1:15:45 M 49
93 James Jarvis 390 1:15:49 M 44
94 Adrian Moody Ashford & District RRC 517 1:15:53 M 56
95 Asmaa Hatim 330 1:15:54 F 23
96 Martyn Earl Maidstone Harriers 222 1:15:35 M 38
97 Gemma Gibaud 280 1:16:06 F 37
98 Mike Hayley South Kent Harriers 336 1:16:16 M 65
99 Martin Boucher Deal Tri 88 1:16:33 M 46
100 Rob Tippett 715 1:16:31 M 46
101 Paul Mason 489 1:17:06 M 48
102 Derek George Istead and Ifield Harriers 277 1:17:10 M 47
103 Kevin Bell HPRC 63 1:17:08 M 35
104 Adam Cowper-Smith Canterbury harriers 166 1:17:18 M 60
105 Linda Delport Ashford Striders RC 193 1:17:11 F 46
106 Jacob Henwood Ashford Striders RC 346 1:17:30 M 18
107 Laura Archer 19 1:17:38 F 32
108 David Bacmeister Dover Road Runners 37 1:17:23 M 54
109 Andrew Archer Dartford Harriers 18 1:17:41 M 49
110 Jon Wigley 759 1:17:53 M 68
111 Scot Haggarty Thanet Road Runners Club 315 1:17:45 M 51
112 Richard Fowles Fokestone RC 260 1:17:55 M 51
113 Thomas Fentem Canterbury harriers 237 1:17:57 M 35
114 Michael Ellsmore Cambridge Harriers 231 1:18:09 M 67
115 Jordan Meadows 504 1:17:51 M 24
116 Martin Hawkins Cambridge Harriers 333 1:18:34 M 57
117 Jack Norris 545 1:18:38 M 33
118 Tim Gretton 307 1:18:11 M 35
119 Lynne Champion Istead and Ifield Harriers 135 1:18:37 F 50
120 Patrick Tucker 726 1:18:42 M 36
121 Michael Russell Tunbridge Wells Harriers 637 1:19:15 M 53
122 Stuart Burr 121 1:19:14 M 54
123 Mark Sandom 643 1:18:32 M 52
124 Nathaniel Poulter 598 1:19:19 M 28
125 George Harris Tunbridge Wells Harriers 326 1:19:27 M 45
126 Kirsty Wilson Folkestone RC 770 1:19:26 F 30
127 Peter Ash 25 1:19:37 M 49
128 Gary Shaw 659 1:19:44 M 52
129 Gareth Lehane Rebel Runners Medway 445 1:19:39 M 37
130 Matt Newman 543 1:20:05 M 32
131 Mark Robson 628 1:20:10 M 52
132 Emily Chambers Folkestone RC 134 1:20:22 F 17
133 Julie Stoppani Maidstone Harriers 695 1:20:08 F 55
134 Barrie Seal 654 1:20:07 M 41
135 David Ringrose Dartford Road runners 621 1:20:32 M 48
136 Victoria Wright Istead and Ifield Harriers 793 1:20:17 F 28
137 Peter Johnson Thanet roadrunners 398 1:20:28 M 65
138 Kevin Southen South Kent Harriers 681 1:20:40 M 45
139 William Scott 653 1:20:47 M 57
140 Sally George Istead and Ifield Harriers 278 1:20:44 F 37
141 Simon Perry Maidstone Harriers 580 1:20:50 M 38
142 Martin Dunlop 218 1:20:44 M 32
143 Leon Whitby 751 1:21:04 M 43
144 Mark Hobbs Orpington Road Runners 355 1:21:16 M 45
145 Thomas O’mara 551 1:21:01 M 56
146 John Beale Ashford & District RRC 52 1:21:43 M 42
147 Paddy Barry 49 1:21:35 F 35
148 Adrian Beresford Ashford & district 69 1:21:46 M 54
149 Dominic Montford Istead & Ifield Harriers 516 1:21:48 M 45
150 Gary Frake South Kent Harriers 263 1:21:50 M 56
151 Nick Tuff 727 1:21:57 M 46
152 Luke Henderson 345 1:21:26 M 17
153 Alan Wimble 771 1:21:47 M 34
154 Peter Heckel 340 1:21:31 M 46
155 Mike Hall 316 1:22:00 M 51
156 Sunjay Bhogal London Frontrunners 74 1:21:43 M 49
157 Simon Green 303 1:22:15 M 35
158 Paul Dryden Petts wood runners 215 1:22:19 M 52
159 Alexandra Keech 411 1:22:18 F 37
160 Emma Holder Eastbourne Rovers AC 362 1:22:36 F 46
161 Andrew Marlow 476 1:22:27 M 39
162 Dave Smith 670 1:22:50 M 70
163 Rory Burr 120 1:22:59 M 17
164 Charlie Chandler SHAEF Shifters 137 1:22:55 M 64
165 Abigail Cardwell Thanet roadrunners 129 1:23:16 F 25
166 Jasmine Lasslett Thanet roadrunners 430 1:23:17 F 23
167 Andri De Wit 191 1:22:55 F 43
168 Annette Dix 206 1:23:32 F 55
169 Paul Ford Cambridge Harriers 257 1:23:22 M 52
170 Mark Raven 606 1:23:27 M 50
171 Colin Ricketts Tunbridge Wells Harriers 616 1:23:51 M 54
172 Denise Rose Dartford Harriers AC 196 1:23:46 F 56
173 David Henderson Sandwich Running Club 343 1:23:44 M 42
174 Kate Evan-Jones New Eltham Joggers 232 1:23:50 F 59
175 Mark Baldock 41 1:23:49 M 56
176 Mark Best 72 1:23:58 M 51
177 Richard Woodfield 783 1:24:12 M 62
178 Lucy Clarke 148 1:24:00 F 50
179 Theresa Johns Canterbury harriers 395 1:24:19 F 55
180 Rebecca Williams Thanet roadrunners 768 1:24:23 M 39
181 Danielle Ingleston Folkestone RC 384 1:24:28 F 25
182 Lee Jenner 394 1:24:28 M 41
183 Michael Allen Sevenoaks AC 9 1:23:48 M 42
184 Jenny Poulter 597 1:24:31 F 62
185 Steve Edwards 229 1:23:44 M 51
186 Alfie Read-Fulcher 608 1:23:56 M 18
187 Darren O’brien Cambridge Harriers 552 1:24:26 M 47
188 Malcolm Mcken Petts wood runners 501 1:24:43 M 53
189 Colin Lewis 451 1:24:42 M 50
190 Paul Bowditch Sittingbourne Striders 90 1:24:30 M 51
191 Fred Streatfield Larkfield A/C 697 1:24:41 M 67
192 Craig Peake Maidstone Harriers 572 1:24:37 M 60
193 Jacqueline King Istead and Ifield Harriers 417 1:24:50 F 47
194 Louise Holden Larkfield Athletic Club 361 1:24:33 F 34
195 Deniz Mehmed Blackheath and Bromley Harriers 505 1:24:33 M 55
196 Terry Cook Dartford Road runners 156 1:24:58 M 62
197 James Osborne 557 1:24:47 M 46
198 Steve Hodges 356 1:25:13 M 55
199 Amanda Wood 776 1:25:09 F 42
200 Carl Evans KPAC 233 1:25:12 M 33
201 Rhys Iverson 386 1:25:11 M 24
202 Paula Reading Canterbury harriers 609 1:25:29 F 23
203 Emma Stockley Dover Road Runners 694 1:25:02 F 39
204 Shaun Washington 743 1:25:38 M 47
205 Jessica Stanley 687 1:25:37 F 29
206 Stephen Hollands Deal Tri 366 1:25:45 M 60
207 Emily Satchell 645 1:25:55 F 43
208 Eleanor Warnick 742 1:25:57 F 26
209 Steve Beardwell 56 1:26:02 M 60
210 Laura Armitt KPAC 22 1:26:21 F 34
211 Dean Parkinson 569 1:26:11 M 46
212 Glyn Pallister 566 1:26:12 M 52
213 Alessandro Paolieri 568 1:26:15 M 47
214 Andrew Keir 413 1:26:32 M 45
215 Sarah Shewell sevenoaks a c 662 1:26:42 F 59
216 Sam Risby Bexley AC 622 1:27:11 M 26
217 Adam Corke 160 1:27:11 M 55
218 Lance Boseley Hawkinge Hurricanes 87 1:27:05 M 55
219 John Lennon South Kent Harriers 448 1:27:12 M 52
220 Stuart Strutton 699 1:27:17 M 37
221 Johanne Daniels Dover Road Runners AC 178 1:27:14 F 59
222 Simon Johnson 400 1:27:09 M 62
223 Stuart Nunn Ashford & District RRC 549 1:27:37 M 42
224 Faye Thornton Lonely Goat RC 713 1:27:36 F 49
225 Unknown 243 1:27:01 M 29
226 Edmund Smith 671 1:27:24 M 36
227 Sarah Simm 663 1:27:32 F 43
228 Adam Tomaszewski Dover Roadrunners AC 718 1:27:30 M 37
229 Laura Fisher 241 1:27:28 F 43
230 Ian Martin Dartford Road runners 483 1:27:46 M 37
231 Maria Painter 565 1:27:40 F 52
232 Sheryl Clark 146 1:27:40 F 49
233 Stuart Clark 147 1:27:40 M 48
234 Rhys Warner 741 1:27:37 M 23
235 Rob Wood 781 1:28:08 M 46
236 Karen Bennett Canterbury harriers 67 1:28:10 F 46
237 Simon Burton Thanet Roadrunners AC 124 1:28:22 M 49
238 Martin Wood 780 1:28:28 M 61
239 Laura Vick 735 1:28:29 F 33
240 Justin Bishop South Kent Harriers 79 1:28:59 M 47
241 Nicola Moffat Ashford & district 514 1:28:28 F 33
242 Caroline Lewis Sittingbourne Striders 450 1:28:37 F 50
243 Barbara Ockendon Istead and Ifield Harriers 553 1:28:52 F 66
244 Lizzy Knight 424 1:29:12 F 26
245 Philip Charlton Larkfield AC 139 1:28:20 M 49
246 Janet Murray Istead an Ifield Harriers 535 1:29:03 F 44
247 Alex Budd 113 1:29:01 M 25
248 Marie Brazier Hawkinge Hurricanes 98 1:29:13 F 43
249 Gary Foord 251 1:29:28 M 53
250 Sally Dawodu-Talabi Istead & Ifield Harriers 187 1:29:13 F 55
251 Ross Sandy Rebel Runners Medway 644 1:28:46 M 41
252 Kevin North 547 1:28:58 M 46
253 Jo Wickens 757 1:29:11 F 37
254 Matthew Drake 212 1:29:22 M 42
255 Andy Searle 655 1:29:12 M 38
256 Nicholas Dewar 203 1:29:14 M 44
257 Ben Irving 385 1:29:36 M 41
258 Colin May 492 1:29:44 M 56
259 Jamie Yeo 795 1:29:52 M 27
260 David Brooker Larkfield 107 1:29:38 M 52
261 Suzanne Halsey 318 1:29:28 F 44
262 Philip Bridges Ashford and District RRC 101 1:29:46 M 49
263 Lee Brewer South Kent Harriers 100 1:30:14 M 41
264 Ben Aspland Maidstone Harriers 28 1:29:37 M 46
265 Rebekah Jones 409 1:30:24 F 38
266 Steve Leach 438 1:30:06 M 44
267 Leigh Woods South Kent Harriers 789 1:30:39 M 56
268 Kelly Chamberlain 133 1:30:08 F 35
269 Colin Frith Dulwich Runners 266 1:30:46 M 62
270 Karla Larnder 429 1:30:35 F 45
271 Hugh Shewell Sevenoaks AC 661 1:30:56 M 30
272 Melissa Steer 691 1:30:04 F 47
273 Darren Moss Dartford Road runners 527 1:30:42 M 44
274 Kevin Yates 794 1:30:36 M 37
275 Alison Lee 442 1:30:53 F 46
276 Barry Marsh Istead and Ifield Harriers 479 1:31:01 M 53
277 David Taplin 703 1:31:01 M 56
278 Shaun Snowwolf-Harris Ashford and District RRC 679 1:30:52 M 51
279 Joey Hovenden 372 1:31:18 F 32
280 Ed Deal 192 1:31:10 M 43
281 Aurelie Morris Ashford&district 523 1:31:33 F 51
282 Dean Owen 559 1:31:26 M 50
283 Jackie Austin Sittingbourne Striders 33 1:31:24 F 59
284 Luke Roberts 626 1:31:39 M 30
285 Allan Steatham Ashford Tri Club 688 1:31:47 M 42
286 Collette Windsor South Kent Harriers 773 1:31:53 F 41
287 Joseph Guilbert 309 1:31:40 M 33
288 Alice Tang 702 1:31:42 F 45
289 Alan Probert Maidstone Harriers 600 1:31:48 M 57
290 Karen Hollands Rebel Runners Medway 364 1:31:51 F 48
291 Carol Tsang Tunbridge Wells Harriers 725 1:31:46 F 43
292 Kate Mitchell Cambridge Harriers 510 1:32:00 F 40
293 Anne Wareing Petts wood runners 740 1:31:33 F 45
294 Stephen Hull 377 1:31:57 M 55
295 Rob Accleton 1 1:32:15 M 54
296 Alison Davey Sittingbourne Striders 181 1:32:07 F 39
297 Diana Bite 80 1:32:13 F 23
298 James Ferguson 238 1:32:47 M 34
299 Antony Galt 270 1:32:27 M 54
300 David Fleetwood 245 1:32:15 M 52
301 Eryka Smith 672 1:32:26 F 44
302 Alex Rogerson 631 1:32:34 M 40
303 Martijn Bosch 86 1:32:19 M 42
304 Davinia Brown 109 1:32:51 M 41
305 Robert Brackstone 93 1:32:38 M 44
306 Gill Lawrence Orpington Road Runners 432 1:32:28 F 57
307 Julian Watts 746 1:32:43 M 51
308 Megan Davis Dartford Road runners 186 1:32:52 F 21
309 Jill Stephens 692 1:32:49 F 50
310 Alison Bovis 89 1:33:13 F 46
311 Brian Hoadley 352 1:33:27 M 38
312 Ian Badger 38 1:32:57 M 40
313 Lee Marsh Istead and Ifield Harriers 480 1:33:17 M 44
314 Barry Bell Istead&Ifield Harriers 61 1:33:41 M 71
315 Gordon Jeffrey 392 1:33:44 M 70
316 Vicki Denny Istead & Ifield Harriers 199 1:34:00 F 47
317 Kevin Denny Istead & Ifield Harriers 198 1:34:01 M 47
318 Sarah Easton 224 1:33:57 F 41
319 Karen Earl 221 1:33:45 F 53
320 Daniel Mackell 466 1:34:00 M 35
321 David Whittley Sittingbourne Striders 752 1:34:25 M 54
322 James Taylor 705 1:34:10 M 25
323 Zak Arakliti 14 1:32:01 M 45
324 Nicky Mooney Dartford Road runners 518 1:34:00 F 42
325 Tekah Barrow 48 1:34:00 F 45
326 Tony Savage Canterbury harriers 649 1:34:37 M 64
327 Sally Archer 21 1:34:47 F 52
328 Mark Roope 634 1:34:47 M 51
329 Sandra Davies Jelly Legs Running Club 184 1:34:53 F 52
330 Helen Proud South Kent Harriers 601 1:35:02 F 54
331 Paul Whybrow 754 1:34:41 M 46
332 Terry Sellen Ashford &District RRC 657 1:35:08 M 56
333 Rebecca Seymour 658 1:34:25 F 30
334 Maxine Margeson 474 1:34:30 F 43
335 Maria Doe Dover Road Runners 208 1:35:09 F 55
336 Clare Saunders Larkfield AC 647 1:35:13 F 58
337 Angela Ford Cambridge Harriers 254 1:35:16 F 50
338 Alex Leggott 444 1:35:45 M 50
339 Kevin Massam 490 1:35:27 M 63
340 Jeff Gardiner 273 1:35:55 M 55
341 Martin Morley LINCOLN WELLINGTON AC 485 1:36:03 M 67
342 Graham Foote Dover Roadrunners 252 1:35:49 M 57
343 Kev Gardner Deal Tri Club 275 1:35:46 M 50
344 Barry Smith Dartford Road runners 667 1:35:39 M 68
345 Alicia Lilley Dover Road Runners 455 1:35:30 F 25
346 Claire Murphy 533 1:35:22 F 46
347 Lucy Jones 408 1:35:41 F 47
348 Kelly Mcallister 495 1:35:41 F 45
349 Gary Cottrell 165 1:35:48 M 50
350 Elisabeth Beatty 57 1:36:02 F 42
351 Barry Simmons Sittingbourne Striders 665 1:36:10 M 50
352 Alison Mackenzie 467 1:36:57 F 48
353 Karen Browne 110 1:36:46 F 44
354 Stephen King South kent Harrers 418 1:37:17 M 38
355 Julie Messer 506 1:37:07 F 48
356 Rebecca Tormey Istead & Ifield Harriers 721 1:37:16 F 45
357 Andrew Burgess Maidstone Harriers 119 1:36:38 M 53
358 Gavin Trevelyan 723 1:37:40 M 76
359 Richard Bidois 76 1:37:29 M 52
360 Tyree Spicer Ashford Striders 684 1:37:47 F 43
361 Andy Rabbetts 604 1:37:41 M 51
362 Kelly Foster Rebel Runners 259 1:38:04 F 38
363 Stephen Partridge Dover Roadrunners 571 1:38:07 M 61
364 Amy Tyler Dover Road Runners 728 1:37:41 F 26
365 Sarah Marzaioli Hastings Runners 488 1:37:50 F 70
366 Ann Ledgard 441 1:37:48 F 46
367 Nicola Urquhart 730 1:37:59 F 47
368 Zoe Kingsmell Blackheath & Bromley HAC 420 1:37:48 F 56
369 Mark Rich Paddock Wood Athletics Club 613 1:38:23 M 43
370 Helen Fooks Istead and Ifield Harriers 250 1:38:35 F 47
371 Amy Owen 558 1:38:26 F 21
372 Sophie Cornwall 162 1:38:44 F 49
373 Kevin Gregory Dover Roadrunners AC 306 1:38:38 M 58
374 Julian Manser Dover roadrunner 472 1:38:39 M 48
375 Natasha Walton 739 1:38:09 F 47
376 Lucia Heywood 348 1:38:31 F 36
377 Shailey Smythe Faversham Running Club 678 1:38:19 F 37
378 Samantha Childs Leigh-on-Sea Striders 143 1:38:47 F 38
379 Mark Childs Leigh-on-Sea Striders 142 1:38:47 M 52
380 Debra Van Aalst Hastings Runners 731 1:38:35 F 58
381 Paul Whyte 756 1:38:27 M 39
382 Natalie Whyte 755 1:38:28 F 39
383 Brian Lees Rebel Runners Medway 443 1:38:30 M 57
384 Paul Bennett 68 1:39:15 M 53
385 Nick Green 301 1:38:02 M 52
386 Emily Nash 536 1:38:56 F 23
387 Shirley Pullen Canterbury harriers 603 1:39:10 F 54
388 Lidia Modzelewska Canterbury harriers 513 1:39:49 F 43
389 Katy Lane 427 1:39:11 F 38
390 Helen Bennett South Kent Harriers 65 1:39:53 F 48
391 Mark Smith 675 1:39:50 M 44
392 Jason Beaney Istead and Ifield Harriers 54 1:40:12 M 57
393 Stuart Davies 185 1:40:26 M 35
394 Natalee Potter 595 1:40:20 F 38
395 Toni Ives Rebel Runners Medway 388 1:39:31 F 52
396 David Williams Thanet roadrunners 766 1:39:53 M 69
397 Karen Lavender 431 1:40:00 F 44
398 Sarah Smith 677 1:39:44 F 46
399 Jeff Davies 183 1:40:53 M 63
400 Anthony Ansell Coastal Striders 13 1:40:35 M 56
401 Nicola Fletcher 248 1:40:08 F 35
402 Sarah Gale 269 1:40:24 F 41
403 Patricia Coleman Dover Road Runners 151 1:40:08 F 60
404 Kathryn Baird Dover Road Runners 39 1:40:08 F 34
405 Deborah Painter 564 1:41:05 F 43
406 Symon Wildgoose Rebel Runners Medway 762 1:40:25 M 51
407 Sophie Kimber 416 1:40:36 F 52
408 Jo Bonner 84 1:40:40 F 40
409 Emma Penfold Sittingbourne Striders 575 1:41:27 F 49
410 Marianne Cronin 173 1:41:24 F 53
411 Emma Watson 745 1:41:20 F 30
412 Susanne Yoxall 798 1:41:09 F 60
413 Rebecca Grew Dover Roadrunners 308 1:41:41 F 31
414 Bailie Marsh Istead & Ifield Harriers 478 1:41:31 M 18
415 Angela Nebbe Faversham Running Club 539 1:41:28 F 44
416 Jason O’callaghan 550 1:41:48 M 36
417 Gemma Lindstrom 456 1:41:12 F 43
418 Tracy Foote Dover Road Runners 253 1:41:57 F 55
419 Ronald Smith Sittingbourne Striders 676 1:41:53 M 78
420 Karen Marlow 477 1:41:26 F 42
421 Filiz Salih Ashford and District RRC 640 1:41:28 F 31
422 Paul Diddams 205 1:41:28 M 53
423 Wendy Barker 47 1:41:29 F 53
424 Ethan Males 470 1:41:46 M 17
425 Julia Males 471 1:41:46 F 44
426 Vanessa Vander Tuff 732 1:41:57 F 34
427 Chloe Cornwall 161 1:42:48 F 25
428 Sean Andrews 12 1:42:02 M 49
429 Simon Young 797 1:42:42 M 56
430 Alasdair Swan 701 1:42:58 M 59
431 Michael Pain Wadhurst Runners 561 1:42:36 M 54
432 Bill Wright Thanet roadrunners 791 1:42:41 M 69
433 Catherine Clipstone Hawkinge Hurricanes Running Club 149 1:43:10 F 50
434 Andrew Crump 174 1:42:38 M 29
435 Jae Hopkins 370 1:42:45 F 46
436 Rob Lawrence Orpington Road Runners 434 1:42:57 M 57
437 Daniel Gower-Smith Rebel Runners Medway 296 1:42:51 M 36
438 Rob Wilkinson 764 1:42:43 M 33
439 Shane Lorkins 459 1:42:47 M 39
440 Miranda Heldt 341 1:42:44 F 34
441 Gary Ludwin 463 1:43:20 M 42
442 Mercy Morris 525 1:43:28 F 52
443 Tom Bullen 116 1:43:47 M 31
444 Ashley Charlwood 140 1:43:05 M 47
445 Christopher Watson 744 1:43:55 M 59
446 Clare Pullen 602 1:43:46 F 48
447 Roy Atkins 30 1:43:34 M 46
448 Vanessa Britton Polegate Plodders 106 1:43:40 F 50
449 Simon Judd hart road runners 410 1:43:49 M 58
450 Peter Bradley Rebel Runners Medway 94 1:43:22 M 50
451 Nicola Hills Rebel Runners Medway 351 1:43:22 F 48
452 Simon Hackett Lymm Runners 314 1:44:11 M 57
453 Sandra Donald Donald South Kent Harriers 209 1:44:22 F 54
454 Rachel Bignell Dartford Road runners 77 1:43:44 F 48
455 Rachel Pilling 586 1:44:27 F 34
456 Katherine Bradley De Jimenez 95 1:44:02 F 39
457 John Garcia-Rodriguez Coastal Striders 272 1:44:28 M 57
458 Lucy Wignall 760 1:44:39 F 35
459 Andy Britton Polegate Plodders 105 1:44:21 M 53
460 Keith Hibberd 349 1:44:45 M 67
461 David Denton Deal Tri Club 200 1:45:12 M 57
462 Helena Woods 788 1:44:33 F 50
463 Ken Jones 405 1:44:33 M 60
464 Sarah Harmes Thanet Roadrunners AC 324 1:44:44 F 47
465 Julia Hermitage Thanet Roadrunners AC 347 1:44:44 F 42
466 Andrew Fogg South Kent Harriers 624 1:45:07 M 57
467 Nicola Edwards Rebel Runners Medway 227 1:44:25 F 50
468 Sally Beeby Larkfield AC 60 1:45:10 F 54
469 Amanda Cooper Ashford Tri Club 158 1:44:52 F 50
470 Neil Woodham Ashford and District RRC 784 1:45:22 M 38
471 Matthew Rigden 620 1:45:05 M 44
472 Ellie Ballinger 44 1:45:44 F 26
473 Stephen Briley 102 1:45:01 M 51
474 Cath Incledon 382 1:45:58 F 54
475 Kathleen Hollands Deal Tri 365 1:45:23 F 61
476 Jackie Day Istead & Ifield Harriers 189 1:45:50 F 58
477 Tracy Daniels Dartford Road runners 180 1:45:39 F 53
478 Leigh Stace 685 1:46:05 M 45
479 Scott Hawkins 334 1:46:30 M 24
480 Graham Bedford Faversham 59 1:46:02 M 57
481 Emma Ashby 26 1:46:00 F 45
482 Danny Pope 593 1:46:09 M 36
483 Rebecca Brisley Coastal Striders 103 1:46:21 F 28
484 Lisa Gower 295 1:46:22 F 35
485 Claire Jones Dover Roadrunner AC 403 1:46:03 F 45
486 Jim Ballard Heart and soul running group 43 1:46:55 M 59
487 Helen Lennon South Kent Harriers 447 1:47:03 F 50
488 Karen Edwards 226 1:46:43 F 41
489 Jo Addington 2 1:46:34 F 55
490 Julie Carey 130 1:46:35 F 58
491 Gwyn Carter Heathfield RRC 132 1:46:35 F 60
492 Karla Clark 145 1:46:43 F 45
493 Andy Steer 690 1:46:47 M 45
494 Rachel Kirkby 421 1:47:22 F 47
495 Diane East 223 1:47:05 F 53
496 Sally Callaghan Istead and Ifield Harriers 127 1:47:29 F 62
497 Luke Stevens 693 1:47:37 M 47
498 Helen Hogan 357 1:47:15 F 35
499 Vicki Lewis Bracknell Forest Runners 453 1:47:15 F 42
500 Ken Martin Serpentine RC 484 1:47:18 M 67
501 Paul Hannay 321 1:48:02 M 36
502 Zoe Holness 367 1:47:40 F 46
503 Maggie Chapman Larkfield AC 138 1:47:39 F 51
504 Samantha Lorkins 458 1:47:23 F 36
505 Ellie Osborne Ashford Striders 556 1:48:02 F 37
506 Ellie Arbuckle 16 1:47:49 F 18
507 William Anderson 11 1:47:48 M 51
508 Julie Cox 168 1:47:49 F 57
509 Kerry Arbuckle 17 1:47:57 F 46
510 Diana Fleetwood 246 1:48:02 F 50
511 Yusuf Affejee 3 1:48:08 M 47
512 Dave Drew 213 1:48:09 M 53
513 Anthony Lucas 460 1:48:08 M 51
514 Lisa Stace 686 1:48:23 F 49
515 Terrie Dickson 204 1:48:40 F 48
516 Gary Smith Rebel Runners Medway 673 1:47:58 M 44
517 Ben Greenfield 305 1:48:13 M 46
518 Camille Lewington South Kent Harriers 449 1:48:46 F 53
519 Jennifer Blessing 83 1:47:54 F 33
520 Jason Crockford 172 1:48:24 M 51
521 Peter Savory 650 1:48:29 M 51
522 Elspeth Denyer Paddock Wood Athletics Club 201 1:48:12 F 22
523 Melissa Cunliffe 175 1:48:12 F 58
524 Brenhan Heath Striders of Croydon 339 1:48:46 M 45
525 Tom Miller 508 1:48:55 M 23
526 Simone Lipson-Green 457 1:49:03 F 51
527 Vicki Wood 782 1:49:16 F 41
528 Penelope Vaughan 734 1:48:33 F 43
529 Marie Rollison 632 1:49:24 F 38
530 Dawn Gibbons Larkfield AC 281 1:48:57 F 54
531 Penny Arundel Larkfield AC 24 1:48:59 F 53
532 Deborah Bennett 64 1:49:47 F 54
533 Paul Ives Rebel Runners Medway 387 1:49:05 M 52
534 Joyce Bell Istead&Ifield Harriers 62 1:49:39 F 66
535 Alicja Taylor Deal Tri 704 1:49:08 F 32
536 Fiona Finch 239 1:49:12 F 50
537 Adam Burrows 122 1:49:51 M 31
538 Lucy Johnstone Ashford & District RRC 402 1:49:41 F 44
539 Linda Fox Thanet Roadrunners AC 261 1:49:53 F 66
540 Ron Blandford 82 1:49:39 M 71
541 Dean Maxted 491 1:49:30 M 48
542 Rebecca Pilcher 585 1:50:33 F 31
543 Claire Coombes Hawkinge Hurricanes 157 1:50:44 F 49
544 Lindsay Buck 112 1:51:01 F 39
545 Steve Fox 262 1:50:36 M 49
546 Paul D Hooper 368 1:50:48 M 61
547 Zoe Golding 291 1:51:18 F 26
548 Daniel Hussey 379 1:51:35 M 45
549 Phillip Murphy 534 1:51:24 M 50
550 Paul Cole 150 1:51:36 M 42
551 Martin Grace 297 1:51:46 M 43
552 Sharon Hunt 378 1:52:02 F 55
553 Christina Fleetwood 244 1:51:41 F 42
554 Angela Woodhouse 785 1:51:39 F 39
555 Julie Bennett 66 1:52:04 F 46
556 Charlotte Scott 652 1:52:15 F 58
557 Robert Beach 51 1:51:50 M 33
558 Claire Gillespie 287 1:52:09 F 32
559 Sarah Martins Ashford Tri Club 487 1:52:19 F 40
560 Hannah Brunt 111 1:52:18 F 31
561 Lisa New 540 1:52:12 F 46
562 Rob New 541 1:52:13 M 44
563 Kevin John Ladley Swanley and District AC 425 1:52:33 M 61
564 Mike Munroe 531 1:52:55 M 57
565 Melanie Pierce 584 1:52:22 F 57
566 Sarah Harvey South Kent Harriers 329 1:52:39 F 45
567 Collette Lambert 426 1:52:34 F 37
568 Shoshana Mitchell 511 1:52:41 F 43
569 Jeannie Milburn 507 1:53:07 F 65
570 Bekki Beckford 58 1:52:36 F 25
571 Freya Ridley 617 1:52:26 F 24
572 Kaana Todd 717 1:52:27 F 37
573 Andrew Kingsmell Blackheath & Bromley HAC 419 1:52:35 M 49
574 Viki Garrett Dragons Running Club 276 1:52:49 F 33
575 Samantha Rivolta 623 1:52:55 F 46
576 Alison Collins Rebel Runner Medway 152 1:52:53 F 49
577 Jo Smith 674 1:53:11 F 43
578 Dom Bowkett 91 1:52:56 M 36
579 Michele Saint 638 1:53:06 F 49
580 Dean Harris 325 1:53:22 M 47
581 John Taylor HEATON HARRIERS 706 1:53:36 M 79
582 David Helme 342 1:53:55 M 47
583 Bea Berger 70 1:53:24 F 41
584 Sara Green 302 1:53:57 F 39
585 Grant Woodman Maidstone Harriers 786 1:53:58 M 63
586 Julie Southall Sittingbourne Striders 680 1:54:02 F 59
587 Victoria Pestridge 581 1:54:17 F 36
588 Laura Hoare 353 1:54:29 F 41
589 Ian Hanley 320 1:54:21 M 56
590 Nicki Stuart 700 1:54:43 F 58
591 Gemma Parkinson 570 1:55:04 F 36
592 Shona Pallister 567 1:55:05 F 49
593 James Connolly 153 1:54:45 M 43
594 Lisa Rushton 636 1:55:21 F 50
595 Nicola Day 190 1:55:26 F 46
596 Nerys Aylen 36 1:55:20 F 40
597 David Holland 363 1:55:43 M 53
598 John Gibson serpentine 282 1:55:36 M 71
599 Shelley Birch 78 1:56:05 F 33
600 Eleanor Good 292 1:56:29 F 32
601 Gillian Calliste Istead & Ifield Harriers 128 1:56:40 F 59
602 Helen Dunsmore 219 1:56:29 F 49
603 Peter Godbee swanley and district a/c 290 1:56:49 M 68
604 Clive Glover 289 1:56:30 M 42
605 Katrina Pottet 596 1:56:34 F 45
606 Charlotte Strickland Hawkinge Hurricanes 698 1:57:14 F 45
607 Debbie Mortimer 526 1:57:08 F 57
608 Ross Jeffrey 393 1:57:07 M 27
609 Suzanne Gilbert 283 1:57:49 F 58
610 Amy Wallington UK Athletics 737 1:57:50 F 25
611 Vicky Gilbert England Athletics 284 1:57:50 F 27
612 Angie Hobbs 354 1:57:30 F 50
613 Dave Moore 519 1:57:31 M 50
614 Daniel Hallett 317 1:57:39 M 58
615 Timothy Carr 131 1:57:37 M 59
616 Kasia Jaworska 391 1:57:54 F 32
617 Stephen Secular 656 1:58:24 M 64
618 Ann Grebbell 299 1:57:48 F 58
619 Derek Mcdonough 498 1:58:00 M 49
620 Jim Gillespie 288 1:58:04 M 62
621 Andrew Cornwell Ashford Tri Club 163 1:58:24 M 52
622 Mark Archer 20 1:56:50 M 52
623 Keeley Wicks 758 1:58:40 F 46
624 Angela Page 560 1:59:58 F 56
625 Jade Knight Paddock Wood AC 423 1:59:14 F 25
626 Lisa Jones Ashford and district 407 1:59:46 F 35
627 Amber Fawcett 235 1:59:50 F 25
628 Michael Pengelly 576 2:00:50 M 58
629 Rebecca Edwards South Kent Harriers 228 2:00:55 F 50
630 Claire Hogben 359 2:00:53 F 43
631 Joanna Mowbray 528 2:00:54 F 41
632 Andrew Tremain 722 2:00:52 M 46
633 Sara Marsh 481 2:00:53 F 41
634 Anita Hogben 358 2:01:41 F 47
635 Shelly Blake Ashford Striders 81 2:02:15 F 51
636 Sarah Taylor Ashford & District RRC 707 2:01:51 F 30
637 Sara Funnell 267 2:02:33 F 60
638 Laura Morris 524 1:59:44 F 39
639 Jo Harvey 328 2:03:05 F 46
640 Jayne Hatton 332 2:03:05 F 35
641 Kat Sims 666 2:03:01 F 40
642 Michelle Mitham 512 2:03:30 F 46
643 Sara Mayes 493 2:03:32 F 60
644 Linda Steed 689 2:04:07 F 62
645 Anthony Luckhurst 462 2:04:43 M 69
646 Ramon Saiz Maidstone Harriers 639 2:04:31 M 83
647 Toyah Bicker 75 2:04:56 F 29
648 Karen Leadbetter 440 2:04:27 F 56
649 Edwin Bartlett Veterans Athletics Club 50 2:05:29 M 74
650 Bea Phillips Jelly Legs Running Club 582 2:05:06 F 33
651 Nick Hilditch South Kent Harriers 350 2:06:37 M 60
652 Rachel Hoyle 375 2:07:09 F 34
653 Caryn Gan 271 2:07:05 F 27
654 Margaret Macarthur 464 2:07:43 F 48
655 Kelly Woolcott 790 2:07:44 F 34
656 Louise Astell 29 2:07:44 F 35
657 Victoria Whittley Sittingbourne Striders 753 2:07:42 F 44
658 Susannah Ulyatt Sittingbourne Striders 729 2:07:43 F 49
659 Julia Hardcastle 322 2:07:58 F 45
660 Julie Bean 53 2:08:16 F 55
661 Claire Bernthal 71 2:08:04 F 39
662 Sandra Gooding 293 2:08:08 F 63
663 David Ford New Eltham Joggers 255 2:08:29 M 70
664 Graeme Henderson 344 2:08:15 M 51
665 Kerry Drew 214 2:08:59 F 50
666 Claudia Truelock 724 2:08:52 F 46
667 Lynda Marchant 473 2:09:06 F 55
668 Charlotte Davies 182 2:09:58 F 33
669 Kevin Jones 406 2:10:44 M 55
670 Suzanne Leach 439 2:11:48 F 37
671 Wendy Gilham 286 2:12:26 F 54
672 Danny Smith 669 2:12:15 M 49
673 Lesley Cooper 159 2:12:09 F 54
674 Lisa Wild 761 2:12:53 F 36
675 Nicola Satterford 646 2:12:53 F 39
676 Paul Bunch Istead and Ifield Harriers 117 2:12:58 M 52
677 Heather Keen Thanet roadrunners 412 2:14:49 F 59
678 Jason Green 300 2:15:46 M 48
679 Sandra Gardiner Sittingbourne Striders 274 2:16:05 F 49
680 Dave Wood 778 2:16:05 M 52
681 Jeannette Giles Istead & Ifield Harriers 285 2:17:10 F 80
682 Joanne Cheese 141 2:17:40 F 45
683 Jeff Regan Rebel Runners Medway 611 2:17:44 M 48
684 Sandra Denbow 195 2:18:33 F 51
685 Sarah Larkins Faversham 428 2:19:53 F 38
686 Matt Laws Faversham Running Club 437 2:19:55 M 48
687 Kelly Laws Faversham Running Club 436 2:19:56 F 47
688 Julie Wing reading roadrunners 774 2:20:06 F 68
689 Rachel Poke 589 2:20:05 F 31
690 Maxine Lehane Rebel Runners Medway 446 2:21:13 F 43
691 Wendy Regan Rebel Runners Medway 612 2:21:14 F 44
692 Jo Brailsford-Finnis 97 2:22:41 F 41
693 Douglas Hay Redhill District Royal Mail 335 2:23:57 M 50
694 Janice Anderson 10 2:27:13 F 67
695 Krishna Phipps 583 2:26:56 F 46
696 Celia Poke 588 2:27:49 F 59
697 Clare Speer 683 2:28:47 F 41
698 Stephen Wing Reading Roadrunners 775 02:29:52 M 67
699 Kate Georgiou 279 2:31:18 F 41
700 Noreen Connolly 155 2:31:32 F 51
701 Emma Fletcher 247 2:30:08 F 0
702 Debbie Johnson 397 2:36:06 F 45
703 Ray Johnson Faversham Running Club 399 2:35:34 M 81
704 Karen Avis 34 2:36:44 F 59